Spoločnosť Apple dnes vydala nové zostavenie systému macOS Monterey 12.4, ktoré je určené pre pripravované počítače Mac s čipom M2. Spoločnosť sa tak rozhodla kvôli tomu, že MacBook Pro 13″ debutuje na trhu už dnes. Nový softvér je určený výhradne pre nové stroje s M2, takže existujúci používatelia Macov sa aktualizácie nedočkajú.

Prečítajte si tiež  Tieto novinky macOS 13 Ventura si na Macu s Intelom neužijete. Je to však potrebné ľutovať?

Aktualizáciu macOS Monterey 12.4 si môžete stiahnuť na všetky dostupné počítače Mac, v ktorých figuruje zatiaľ iba spomínaný MacBook Pro 13″ novej generácie. Mac s čipom M2 zatiaľ nikto nemá, no MacBook Pro s čipom M2 bude možné objednať už zajtra a zákazníkom sa bude dodávať od piatka 24. júna.

Pôvodná verzia MacOS Monterey 12.4 pridala podporu pre nový firmvér monitora Studio Display 15.5, aktualizovala aplikáciu Podcasty a presunula Universal Control z beta verzie do ostrej aktualizácie. O tom, čo obsahuje doplnková aktualizácia dostupná pre počítače Mac M2, zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie.

Zdroj: Apple

Zatiaľ čo 13-palcový MacBook Pro s čipom M2 debutuje v objednávkach už dnes, spoločnosť Apple zatiaľ neoznámila dátum uvedenia redizajnovaného MacBooku Air M2. Očakáva sa, že bude uvedený niekedy v priebehu júla a majitelia nových MacBookov Air si budú môcť nainštalovať aktualizáciu hneď v prvý deň.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -