Twitter zaviedol v prípade zvukových prenosov ešte v roku 2020 platformu Spaces live audio. Keďže sociálna sieť Twitter bola vždy zameraná predovšetkým na krátke texty, zavedenie tejto novinky mnohých používateľov určite prekvapilo. Audiostopy sa stávajú čoraz populárnejšími a zdá sa, že ďalším veľkým krokom Twitteru by mohlo byť spustenie vlastnej platformy podcastov.

Prečítajte si tiež  Twitter prinesie očakávanú funkciu pre svoju iOS aplikáciu. Má to ale háčik

Podľa najnovších zistení je v aplikácii Twitter skrytá nová karta s názvom „Podcasty“, ktorá naznačuje príchod novej platformy. Hoci karta neodhaľuje veľa podrobností je z nej jasné, že Twitter prinajmenšom zvažuje vstup na trh podcastov. Je však nutné podotknúť, že ak sa niekomu môže podariť na tomto poli uspieť medzi konkurentmi v podobe Apple Podcasts a Spotify, môže to byť práve Twitter.

Nie je isté, ako presne bude Twitter svoju platformu podcastov uvádzať na trh, no s najväčšou pravdepodobnosťou ju sociálna sieť integruje do Twitter Spaces. Začiatkom tohto roka Twitter oznámil, že všetci používatelia môžu teraz nahrávať relácie v rámci Spaces, aby si ich neskôr mohli vypočuť aj iní ľudia. S privretými očami sa tak jedná o podcasty v svojskej podobe.

Príchod podcastov na Twitter nie je žiadnym prekvapením. Spoločnosť už nejaký čas poskytuje tvorcom návody a tipy na propagáciu svojich zvukových relácií na sociálnej sieti. Práve z tohoto dôvodu je logické, že firma bude budovať vlastnú sieť podcastov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.