Aj keď je HomePod mini od spoločnosti Apple relatívne malý reproduktor, v skutočnosti vám dokáže poskytnúť veľa zábavy. Neslúži totiž, len ako veľmi kvalitný prehrávač hudby ale dá sa použiť aj ako inteligentné domáce centrum. Pokiaľ nemáte problém s anglickým jazykom a rozumiete si so Siri, túto technológiu si zaručene zamilujete. O to viac to platí teraz, keď sa dá kúpiť v zľave za super cenu.

Aby sme to upresnili, zatiaľ čo sa HomePod mini bežne predáva za cenu na úrovni 110 – 120 € (po očakávanom zdražení to bude 120 až 130 €), stále sa nájdu predajcovia, ktorý ho majú v zľave. Šikovný reproduktor vďaka tomu kúpite už za menej ako 100 €, o čom sa môžete presvedčiť po kliknutí na tento odkaz. A aj keď nejde o žiadnu horibilnú úsporu, každé euro sa počíta. Navyše, ak si kúpite dva HomePody mini, čo vám určite odporúčame, zrazu sa vaša úspora príjemne navýši.

No a čo HomePod mini vlastne v inteligentnej domácnosti dokáže? Odpoveď je jednoduchá. Vďaka tomu, že je po celý čas napojený na vašu Wi-Fi a obsahuje veľmi citlivé mikrofóny, dokáže promptne reagovať na akékoľvek príkazy, ktoré sa týkajú HomeKitu.

Hlasovými povelmi teda môžete zapnúť / vypnúť svetlo, upraviť teplotu v domácnosti, zastrieť žalúzie, aktivovať zámky či dokonca spustiť smart difuzér. Možnosti využitia je skutočné neúrekom a každý si ich môže prispôsobiť presne podľa svojich potrieb.

A ak inteligentnú domácnosť zatiaľ nemáte, nič si z toho nerobte. Hoci sa to možno nezdá, HomePod mini za menej ako 100 € je vynikajúca investícia, ktorú neoľutujete. Toto zariadenie totiž dokáže bez väčších problémov rozozvučiť celú miestnosť a ak umiestníte vedľa seba dva takéto reproduktory, postarajú sa o perfektnú párty. Rovnako tak ich ale môžete napojiť na svoju Apple TV a vytvoriť si kvalitný stereo zvuk v obývačke pri sledovaní filmov alebo seriálov.

HomePod mini
Zdroj: SvetApple.sk

HomePod mini je skrátka veľmi šikovné a cenovo dostupné zariadenie, ktoré by nemalo chýbať žiadnemu fanúšikovi spoločnosti Apple. Najvýhodnejšie ponuky na jeho nákup zobrazíte po kliknutí na tento odkaz. A nezabúdajte, že cena HomePodu mini môže v najbližších týždňoch či mesiacoch rásť, o čo sme vás poprvýkrát informovali tu. Odzrkadli sa to aj na našom, slovenskom trhu.

O HomePode mini sme už pred dvoma rokmi napísali podrobnú recenziu, v ktorej sme opísali všetky naše dojmy v rámci niekoľkomesačného používania. Ak sa teda neviete rozhodnúť či kúpiť alebo nekúpiť, možno vám v tom pomôže aj naša skúsenosť.

Ďalšie produkty do inteligentnej domácnosti, ktoré kúpite za super cenu

Inteligentná zásuvka
Zdroj: TP-Link / Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Pokiaľ si chcete zostaviť inteligentnú domácnosť no nechcete na to míňať príliš veľa peňazí, úplne vám rozumieme. Dobrou správou je, že s tým môžete začať už dnes aj so značne obmedzeným rozpočtom. Napríklad Inteligentná zásuvka od TP-Link nie je vôbec drahá a ponúkne vám veľa úžitku s ovládaním cez mobilnú aplikáciu.

Rovnako tak by ste nemali prehliadnuť ani inteligentnú radiátorovú hlavicu Eve, ktorá vám po určite dobe dokáže začať efektívne šetriť peniaze. Sama nastavuje teplotu v dome / byte podľa toho, čo jej cez svoj iPhone prikážete.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na inteligentný zvonček od spoločnosti Nedis. Ten má okrem iného aj zabudovanú kameru s HD záznamom a nočným videním. Vždy keď sa pred vašimi dverami ocitne niekto cudzí, váš iPhone vás na to upozorní skrz notifikáciu.

No a nakoniec to môžeme uzavrieť smart difuzérom, ktorý dokážete ovládať či už cez HomeKit alebo cez mobilnú aplikáciu. Dokonca reaguje aj na hlasové povely, ktoré mu zadáte cez svoj HomePod.

Vocolinc Smart FLOWERBUD
Zdroj: AppleInsider / homekitauthority (úprava redakcie)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -