Všetky indície naznačujú, že iPhone 14 bude v roku 2022 drahší než iPhone 13. Ako však uvádza nová správa od Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, podobného efektu by sme sa mohli dočkať aj pri inteligentných hodinkách. Spoločnosť Apple predstaví už v septembri Apple Watch Series 8, ktoré nahradia Apple Watch Series 7 (dostupné od 369,00 €). Okrem toho by sa ale na trhu mohla objaviť aj úplne nová verzia Apple Watch Pro, ktorá bude vhodná do nehostinných podmienok (predtým označovaná ako Exlorer Edition). Apple drží ochrannú známku na názov „Apple Watch Pro“ už niekoľko rokov, takže by toto oddelenie, ktoré poznáme z iPhonu, iPadu či Macu dávalo zmysel.

Novinka by mala byť určená predovšetkým pre športovcov alebo ľudí, ktorí pracujú v náročnejších podmienkach. Úniky naznačujú, že bude vybavená o niečo väčším displejom, dlhšou výdržou batérie a rámom z chirurgickej ocele.

Čo tento článok obsahuje? 

Budú sa volať Apple Watch Pro? 

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Na internete sa už dávnejšie objavili dohady, ktoré hovoria o príchode úplne novej verzie Apple Watch so záhadným kódovým označením N199, ktoré nesúvisí s ničim, čo dnes poznáme.

Táto verzia by sa mohla nazývať ako Apple Watch Extreme, Apple Watch Max či Apple Watch Explorer Edition. Ten najpravdepodobnejší názov ale stále zostáva Apple Watch Pro, nakoľko by to sedelo ku celkovej ponuke produktov od spoločnosti Apple.

Apple Watch Pro dostanú väčší, až 47 mm displej 

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber spredu na displej
Zdroj: Jon Prosser

Nech už bude prívlastok za názvom akýkoľvek, podľa Marka Gurmana si za hodinky pomerne dosť priplatíme. Zariadenie by malo mať 1,99″ uhlopriečku, vďaka čomu by bola veľkosť jeho púzdra buď 46 alebo 47 mm (pravdepodobnejšie).

Zobrazovacia jednotka má byť vďaka tomu o ďalších 7 % väčšia v porovnaní s pripravovaným displejom pre Apple Watch Series 8, ktorý bude mať uhlopriečku maximálne 1,9″.

Apple Watch Pro by mali prísť s vysokým rozlíšením 410 × 502 pixelov a nádherným zobrazením, ktoré na tomto zariadení oceňujeme už dlhé roky. Gurman sa domnieva, že väčší displej bude slúžiť na zobrazenie ešte väčšieho množstva informácií a metrík a vďaka zafírovému sklíčku by mohol byť odolnejší voči rozbitiu a poškriabaniu.

Zamerané na šport

Credit: Elijah Fox

Hoci môžete pochybovať o tom, že Apple niečo podobné chystá, spoločnosť nám to už čiastočne naznačila v systéme watchOS 9, ktorý je v súčasnosti v beta testovaní.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú dôležité pre naše zdravie. Tvrdia to aj skúsení doktori

Práve ten dostal viacero možností sledovania tréningov, ktoré nám tu predtým chýbali. Môžeme teda predpokladať, že Apple Watch Pro budú mať aj niečo navyše v porovnaní s klasickým prevedením Apple Watch Series 8 alebo staršími, pretože budú viac zamerané na šport a aktivitu.

Chirurgická oceľ alebo titán pre Apple Watch Pro

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

Nový prístup spoločnosti Apple ku svojej špičkovej verzii Apple Watch by mohol počítať s tým, že zatiaľ čo základné modely SE a Series 8 budú vyrábané iba z hliníka, špičkové prevedenia „Pro“ dostanú už v základe nehrdzavejúcu oceľ a za príplatok titán.

Problém je však v tom, že v takomto prípade by sa skoro určite predávali aj vo verzii LTE. Z toho vyplýva, že na Slovensku by nemuseli byť dostupné, pretože tu Apple nepredáva žiaden model Apple Watch s podporou mobilného pripojenia a z oficiálnej distribúcie si dokonca nekúpite ani zariadenie, ktoré je vypracované z kvalitnejších materiálov. To by bola veľká škoda…

Procesor S8 a snímač teploty 

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

V súčasnosti je veľmi ťažké povedať, či budú mať Apple Watch Pro niečo zásadné navyše v porovnaní s Apple Watch Series 8. Samozrejmosťou bude iný, možno trochu väčší dizajn, no po hardvérovej stránke by sa mali spoliehať na ten istý procesor S8, ktorý môže vychádzať z čipu S6 – používanom v Apple Watch Series 6 a Series 7.

Čo sa týka senzorov, tie minulý rok nepribudli žiadne a tak sa to Apple pravdepodobne pokúsi zmeniť. Očakávať by sme mohli teplomer, respektíve merač telesnej teploty, ktorý môže byť nápomocný pre viaceré metriky. Rovnako vám ale povie, či ste chorí alebo by dokonca mohol detegovať ochorenie COVID-19. Ako iste viete, Apple na tom už dlhšiu dobu pracuje. Táto technológia by mala byť prítomná aj v lacnejších Apple Watch Series 8.

Apple Watch Pro budú šialene drahé

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

No a keď už sme pri cene, tu začína ísť do tuhého. Mark Gurman naznačuje, že zatiaľ čo za klasické Apple Watch Series 8 budeme platiť podobne (alebo o trochu viac) ako za minuloročné Apple Watch Series 7, v prípade Apple Watch Pro poletí cena do astronomických výšin. Dokonca by sa mohla vyrovnať niektorým prevedeniam iPhonu 14.

Vychádzať pritom môžeme z ceny súčasných Apple Watch Edition, ktoré predstavujú luxusnejšiu alternatívu pre klasické Apple Watch Series 7 (dostupné od 369,00 €). Pokiaľ sa pozrieme na nemecký Apple Online Store, kde sú aktuálne dostupné za 829,00 € (41 mm), respektíve 879,00 € (45 mm), môžeme predpokladať, že finálna čiastka vrcholového 47 mm bude mať blízko ku cene 899,00 € alebo dokonca 999,00 €. To už je za hodinky, ktoré sú stále „iba“ spotrebnou elektronikou vcelku dosť.

Prečítajte si tiež  Používatelia hlásia problémy s novým watchOS 7.

Dátum predstavenia tohto modelu je totožný s dátumom predstavenia iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro a spadá na stredu 7. septembra 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -