Spoločnosť Apple chystá na svoju septembrovú konferenciu jedno veľké prekvapenie. Okrem iPhonu 14 a Apple Watch Series 8 uvidíme aj prémiový model hodiniek, ktorý po prvýkrát dostane označenie Apple Watch Pro. O prípravách tohto zariadenia sa hovorilo už aj v minulosti, no Apple sa rozhodlo, že ho predstaví až v roku 2022. Vďaka dnešnému úniku od japonského webu MacOtakara vieme, čo od neho môžeme očakávať.

V prvom rade je dôležité spomenúť, že Apple Watch Pro dostanú ešte väčšie, až 47 mm puzdro. Pôjde tak o najväčší ponúkaný model Apple Watch od začiatku ich predaja. Pre porovnanie, Apple Watch Series 7, ktoré sme testovali v tomto článku, dnes kúpite so 41 mm (od 360,00 €) a 45 mm (od 378,00 €) puzdrom.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Väčšia veľkosť zariadenia bude viesť k tomu, že Apple Watch Pro dostanú aj väčší displej. Ten by mal mať uhlopriečku 1,99 palca, pričom si samozrejme zachová vysoké rozlíšenie, veľmi presné farby a takisto skvelé vlastnosti, ktoré pri hodinkách od Apple považujeme za štandard.

Apple Watch Pro dostanú plochy displej 

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro. Záber z boku
Zdroj: Jon Prosser

Čo je však z nášho pohľadu ešte dôležitejšie ako veľkosť displeja, je jeho nový tvar. Správa z Japonska totiž uvádza, že model „Pro“ už nebude mať zaoblené okraje tak, ako všetky doterajšie generácie Apple Watch, či pripravované Apple Watch SE 2 a Apple Watch Series 8.

Najdrahšie prevedenie sa bude dodávať s úplne plochým displejom, čomu by mohol byť prispôsobený aj zvyšný dizajn zariadenia.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Apple by týmto spôsobom neprišlo len s veľkou vizuálnou zmenou ale Apple Watch Pro by vďaka plochému displeju mohli byť aj celkovo odolnejšie. Vhodné tak budú nielen na nosenie do mesta či kancelárie, ale aj na výlety, turistiku alebo do práce, kde sa môžu stretnúť s potencionálnym rizikom poškodenia.

Apple Watch Pro by taktiež mali dostať titánové puzdro, lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie, režim nízkej spotreby, ktorý bol odhalený vo watchOS 9, modernejší procesor S8 a ďalšie novinky.

Dátum predstavenia a cena 

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro
Zdroj: PhoneArena

Zariadenie by malo byť predstavené na nadchádzajúcej Keynote už 7. septembra 2022, pričom do predaja sa dostane o jeden až dva týždne neskôr. Predpokladá sa, že Apple Watch pro budú začínať na sume 799 dolárov v USA, pričom za väčšie modely si priplatíme až do 999 dolárov.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

V Európe očakávame aspoň o 20 % vyššiu cenu v eurách. Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na titánové Apple Watch Pro tešíte. Dúfajme, že sa ich predaj nebude vzťahovať len na vybrané trhy tak, ako to bolo v minulosti pri Apple Watch Edition.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here