Len pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, že iPhone 14 prinesie s vysokou pravdepodobnosťou podporu satelitného pripojenia. Táto technológia nebude slúžiť na bežné chatovanie s priateľmi alebo telefonáty s rodinou, ale striktne na núdzové účely, pokiaľ sa dostanete do nebezpečnej života-ohrozujúcej situácie, v ktorej nemáte mobilný signál. Stáva sa to napríklad pri živelných katastrofách alebo v oblastiach bez pokrytia.

Táto technológia je v skutku pôsobivá, no spoločnosť Apple musí ešte doriešiť celý obchodný model. A aj keď by ju mal priniesť už vyššie spomínaný iPhone 14, v roku 2022 nebude s vysokou pravdepodobnosťou jediným Apple zariadením. Dostať by sa mohla aj do drahšieho modelu hodiniek Apple Watch Pro.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Tie už vo svojej najdostupnejšej verzii ponúknu LTE, no to by malo byť doplnené aj o možnosť pripojiť sa na satelit.

S touto informáciou prišiel prestížny analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Ide teda o pomerne dôveryhodný zdroj, ktorý sa mýli iba zriedka.

Bez signálu sú vám Apple Watch v nebezpečnej situácii na nič 

Apple Watch Series 7 majú jeden z najkrajších displejov spomedzi všetkých smarthodiniek (foto: SvetApple.sk)

Len niekoľko hodín dozadu sme vypublikovali článok o cyklistovi, ktorý nešťastne spadol v lese mimo civilizácie a od krku nadol ochrnul. Keby nemal na ruke Apple Watch, neexistovala by možnosť, pomocou ktorej by si zavolal pomoc a na mieste by pravdepodobne o pár hodín zomrel.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Predstavte si však, že by sa tento cyklista nachádzal v zóne, kde nie je k dispozícii žiaden signál. Práve v lese to môže byť relatívne bežné.

Ak by mal ale na ruke Apple Watch Pro a dokázal by prostredníctvom satelitného pripojenia a Siri zavolať pomoc, pravdepodobne by jeho pokus o záchranu dopadol podobne, ako so štandardným mobilným pripojením.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Padne na úrodnú pôdu alebo nie?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here