Len pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, že iPhone 14 prinesie s vysokou pravdepodobnosťou podporu satelitného pripojenia. Táto technológia nebude slúžiť na bežné chatovanie s priateľmi alebo telefonáty s rodinou, ale striktne na núdzové účely, pokiaľ sa dostanete do nebezpečnej života-ohrozujúcej situácie, v ktorej nemáte mobilný signál. Stáva sa to napríklad pri živelných katastrofách alebo v oblastiach bez pokrytia.

Táto technológia je v skutku pôsobivá, no spoločnosť Apple musí ešte doriešiť celý obchodný model. A aj keď by ju mal priniesť už vyššie spomínaný iPhone 14, v roku 2022 nebude s vysokou pravdepodobnosťou jediným Apple zariadením. Dostať by sa mohla aj do drahšieho modelu hodiniek Apple Watch Pro.

- Reklama -

Tie už vo svojej najdostupnejšej verzii ponúknu LTE, no to by malo byť doplnené aj o možnosť pripojiť sa na satelit.

S touto informáciou prišiel prestížny analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Ide teda o pomerne dôveryhodný zdroj, ktorý sa mýli iba zriedka.

Bez signálu sú vám Apple Watch v nebezpečnej situácii na nič 

Apple Watch Series 7 majú jeden z najkrajších displejov spomedzi všetkých smarthodiniek (foto: SvetApple.sk)

Len niekoľko hodín dozadu sme vypublikovali článok o cyklistovi, ktorý nešťastne spadol v lese mimo civilizácie a od krku nadol ochrnul. Keby nemal na ruke Apple Watch, neexistovala by možnosť, pomocou ktorej by si zavolal pomoc a na mieste by pravdepodobne o pár hodín zomrel.

Predstavte si však, že by sa tento cyklista nachádzal v zóne, kde nie je k dispozícii žiaden signál. Práve v lese to môže byť relatívne bežné.

Ak by mal ale na ruke Apple Watch Pro a dokázal by prostredníctvom satelitného pripojenia a Siri zavolať pomoc, pravdepodobne by jeho pokus o záchranu dopadol podobne, ako so štandardným mobilným pripojením.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Padne na úrodnú pôdu alebo nie?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -