Počas konferencie WWDC 2022 sme mali možnosť vidieť nové ovládacie prvky HomeKitu pre systém iOS 16. Ako však spoločnosť Apple pôvodne avizovala, iPad skončí ako centrum pre inteligentnú domácnosť. To sa teraz potvrdzuje aj v poznámkach k vydaniu systému iPadOS 16.

Prečítajte si tiež  Nový patent poukazuje na využitie ovládača Apple TV pre inteligentnú domácnosť HomeKit

Apple potvrdilo, že iPad už nebude podporovaný ako domáci Hub. Táto informácia sa automaticky zobrzí po aktualizácii na iOS 16 v aplikácii Domov. Domáci Hub slúži ako hlavné ovládacie centrum, ktoré slúži na prijímanie oznámení o príslušenstve inteligentnej domácnosti.

Keďže Apple ruší podporu iPadu ako domáceho Hubu, používatelia sa budú musieť spoľahnúť na HomePod, HomePod mini alebo Apple TV, aby mohli využívať funkcie, ktoré domáci Hub umožňuje. Medzi ne patrí napríklad prístup k príslušenstvu na diaľku pomocou Siri a používanie funkcií automatizácie založených na polohe.

Zdroj: Apple

Webová stránka Apple s náhľadom iOS 16 naznačovala, že iPad nebude možné používať ako domáci rozbočovač, no doteraz to nebolo potvrdené. Tento fakt bol nejasný aj kvôli prvej beta verzii iPadOS 16, v ktorej bolo iPad stále možné nastaviť ako centrum ovládania.

Formulácia v kóde, ktorá sa nachádza v druhej beta verzii iOS 16 ale naznačuje, že Apple nadobro z iPadu odstraňuje túto funkciu. Spoločnosť zatiaľ nevysvetlila, prečo už iPad nebude fungovať ako domáci Hub, no mohlo by to súvisieť s pripravovanou multiplatformovou implementáciou štandardu inteligentnej domácnosti Apple Matter.

Prečítajte si tiež  Na tieto zariadenia nainštalujete nový iPadOS 16

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -