Hlavnou témou posledných týždňov je očakávané predstavenie modelového radu iPhone 15 a nových hodiniek Apple Watch. Netreba však zabúdať, že spolu s novými zariadeniami sa na scéne predstavia aj systémové aktualizácie, ktoré Apple predstavil ešte počas konferencie WWDC 2023.

Apple sa v posledných rokoch v prípade aktualizácií pre počítače Mac správal pomerne nekonzistentne. Updaty pre macOS prichádzali v rôznych mesiacoch od septembra až do novembra a čo viac, v mnohých prípadoch bez viacerých očakávaných noviniek, ktoré dorazili až mesiace po oficiálnom vydaní.

Tento rok by sme sa však mohli dočkať aktualizácie macOS Sonoma už o čosi skôr. Podľa únikov je spustenie systému dokonca naplánované na najbližšie týždne. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami by sa tak jednalo o výrazný časový posun.

Kedy sa dočkáme spustenia macOS Sonoma? 

Nadchádzajúca aktualizácia pre jablkové počítače je podľa analytikov v záverečných fázach beta testovania čo znamená, že ostrá verzia systému je za rohom. V nižšie uvedenom zozname sa môžete pozrieť na dátumy, kedy Apple uviedol jednotlivé verzie macOS v posledných rokoch.

  • macOS Sierra: 20. September 2016
  • macOS High Sierra: 25. September 2017
  • macOS Mojave: 24. September 2018
  • macOS Catalina: 7. Október 2019
  • macOS Big Sur: 12. November 2020
  • macOS Monterey: 25. Október 2021
  • macOS Ventura: 24. Október 2022
aktualizácia macOS Sonoma
Zdroj: MacRumors

Predbežné uvedenie verzie macOS Sonoma je odhadované na posledný septembrový týždeň. Keďže, ale jablková spoločnosť zatiaľ nič oficiálne nepotvrdila, ide samozrejme iba o odhad, ktorý môže, ale aj nemusí platiť.

Okrem nového macOS sa však môžeme tešiť aj na iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 alebo tvOS 17, ktoré budú tiež dostupné v nadchádzajúcich týždňoch.

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Ste fanúšikom kvalitných fotografií? macOS Sonoma prinesie vyše 100 nových pozadí a šetričov obrazovky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -