Spoločnosť Apple by už čoskoro mohla uviesť na trh úplne nové modely iPadov, ktoré sa predvedú so zaujímavými novinkami. Okrem očakávaných iPadov Pro uvidíme aj nový ipad Air, ktorý sa predstaví s obrovskou 12,9″ obrazovkou, čím ponúkne dostupnejšiu alternatívu pre stredne náročných spotrebiteľov, ktorí vyžadujú uhlopriečku, no nie extrémny výkon.

Oba modelové rady by sa mali inšpirovať základným iPadom, ktorý pred niekoľkými rokmi prišiel s novým umiestnením kamery. V praxi to znamená, že iPad Air a oba modely iPad Pro, ktoré Apple v súčasnosti ponúka, majú k dispozícii FaceTime kameru na vrchu zariadenia rovnako, ako napríklad iPhone.

A aj keď to nevyzerá, ako zásadný problém, práve kvôli tomuto riešeniu je kamera pri videohovoroch v režime na šírku posunutá nabok, čo zhoršuje celkový používateľský komfort. To by sa mohlo už onedlho zmeniť s príchodom novej generácie.

Apple si tento nedostatok zjavne uvedomil už pred rokmi a v iPade 10. generácie presunul prednú kameru na bok zariadenia. Vďaka tejto zmene je použitie kamery optimálne pre režim na šírku.

Apple ale od tej doby nevydal žiaden ďalší iPad a preto je vysoko pravdepodobné, že túto zmenu zavedie aj pre nadchádzajúce modelové rady. Práve z týchto tabletov sa totiž čoraz častejšie stávajú zariadenia určené na online komunikáciu cez aplikácie, ako Face Time, Zoom, Google Meet a podobne.

Nové umiestnenie kamery dostanú zrejme všetky iPady

V januári tohto roka kód nájdený v operačnom systéme iOS 17.4 naznačil, že pripravovaný iPad Pro by mohol mať rovnaký dizajn pre kameru FaceTime, ako iPad 10. generácie. Podľa leakov a únikov z dodávateľského reťazca bude nové umiestnenie zakomponované aj do dostupnejšieho iPadu Air v 10,9″ aj 12,9″ prevedení.

iPad 10. generácie
Zdroj: Apple

A aj keď to nevyzerá, ako komplikovaná zmena, problémom je, že ceruzka Apple Pencil druhej generácie sa k tabletu pripája pomocou magnetického nabíjania po tej istej strane, ako by sa mala nachádzať kamera. Je však možné, že gigant z Cupertina pracoval na vnútorných zmenách komponentov, vďaka čomu všetko vyriešil.

Viac by sme sa mali dozvedieť už o niekoľko týždňov. Spoločnosť Apple totiž plánuje predstaviť nový iPad Air a iPad Pro ešte počas marca. Je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Veľký únik: Takto bude vyzerať nový iPad Air s obrovskou 12,9" obrazovkou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -