Spoločnosť Apple predstavila pred mesiacom úplne nové Apple Watch, ktoré ponúkajú štandardnú 18 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie. Ak si však vyberiete model Ultra, k dispozícii by mala byť až 36 hodinová výdrž, nakoľko toto zariadenie ponúka väčší akumulátor. Prečo to teda nevyskúšať v praxi?

Túto istú otázku si položil aj youtuber HotshotTek, ktorý vedľa seba postavil všetky doposiaľ vyrábané modely Apple Watch, ktorých bolo dohromady len tak mimochodom dvanásť (to je číslo, ktoré by vás možno ani nenapadlo).

Následne tieto zariadenia podrobil niekoľkým testom súvisiacim s batériou, medzi ktorými sa nachádzal aj ten najdôležitejší – test výdrže. No a ako to dopadlo? Asi budete zaskočení.

Aj keď Apple sľubuje, že jeho Apple Watch Ultra vydržia v štandardnom režime 36 hodín na jedno nabitie a v šetriacom režime dokonca 60 hodín, pokiaľ ich budete používať stále, zďaleka nedosiahnete podobné hodnoty. Vyškoliť vás môže dokonca aj kamarát, ktorý nosí na ruke hardvér z roku 2017.

Apple Watch Series 3 skoro prekonali Apple Watch Ultra

Apple Watch Series 3 zobrazenie času
Zdroj: SvetApple

V porovnaní sa ukázalo, že päť rokov staré Apple Watch Series 3 majú len o 11 minút kratšiu výdrž, než vrcholový model Ultra počas plného zaťaženia. Inými slovami, v tomto prípade neplatilo, že čím novšia generácia, tým lepšie výsledky.

Na treťom mieste sa umiestnili o čosi modernejšie Apple Watch Series 5 a v tesnom závese za nimi predchodca Apple Watch Series 4. Apple Watch Series 8 skončili s časom 4 hodiny 24 minút na piatom mieste a Apple Watch SE 2 s časom 3 hodiny 44 minút až na ďalekom ôsmom mieste.

Nedostatočná výdrž je pri tom to, čo ľudia roky na týchto zariadeniach kritizujú. Ako sa však zdá, spoločnosti Apple je to v súčasnosti úplne jedno. Snáď sa to teda postupne zmení.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 kúpite od 319 €. Výhodne sa dajú kúpiť aj Apple Watch Series 8
Môže ťa zaujímať
- Reklama -