Možno, že ste o tom nevedeli, no 28. január je považovaný za „Deň ochrany osobných údajov„. Spoločnosť Apple to využíva vo svoj prospech a na internete zdieľa novú reklamu s hercom Nickom Mohammedom zo seriálu Ted Lasso, ktorý sa už čoskoro vráti na obrazovky vo svojej tretej sérii. Firma v niekoľkominútovom spote vyzdvihuje a vysvetľuje svoje snahy v tejto oblasti. Sama však momentálne čelí veľkému škandálu.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Technologický gigant vo videu hovorí napríklad o tom, ako sa snaží dosiahnuť čo najväčšiu úroveň zabezpečenia v aplikácii Mail. Taktiež sa tu stretneme so zaujímavými informáciami, ktoré sa týkajú App Tracking Transparency, čo je funkcia, ktorú firma zaviedla v iOS 14.5 ešte v roku 2021. Jej účelom je zamedziť aplikáciám, aby vás sledovali bez vášho vysloveného súhlasu.

„V spoločnosti Apple sa zameriavame na navrhovanie zariadení, funkcií a služieb, ktoré používateľom pomáhajú mať kontrolu nad svojimi osobnými údajmi,“ uviedol Erik Neuenschwander, riaditeľ spoločnosti Apple pre ochranu súkromia používateľov.

Zároveň doplnil: „V priebehu rokov sme do našich operačných systémov integrovali výkonné ovládacie prvky ochrany osobných údajov. Táto reklama a naša nová relácia Dnes v Apple ukážu používateľom, ako môžu využiť niektoré z funkcií, ktoré ponúkame.“

A aj keď to znie všetko veľmi pekne, nová reklama so zameraním na bezpečnosť a ochranu osobných údajov prichádza presne v čase, keď spoločnosť Apple čelí škandálu za neoprávnené sledovanie svojich používateľov.

Uvidíme teda, ako sa bude samotná situácia vyvíjať. Možno sa nakoniec ukáže, že šlo len o „planý poplach“. Predsa len, zverejniť reklamu zameranú na bezpečnosť v takomto nevhodnom načasovaní by bol veľmi odvážne.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Herná služba Amazon Prime Luna dorazí do App Store už o týždeň
Môže ťa zaujímať
- Reklama -