Spoločnosť Apple dokončuje svoje operačné systémy iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma či watchOS 10, ktoré nám predstavila pred pár mesiacmi na WWDC 2023. Firma tento rok zjednodušila beta testovanie s vývojárskymi verziami a medzičasom stihla vydať už aj tie bety, ktoré sú určené pre verejnosť. Dnes sme sa dočkali ich druhej verzie.

Pokiaľ testujete tieto novinky na svojom iPhone, Macu, iPade či Apple Watch, aktualizácie by ste si mali bez váhania nainštalovať. Okrem odomknutia niektorých nových funkcií totiž ponúknu aj lepšiu výdrž batérie, stabilitu či plynulosť systému. Verejné beta verzie vychádzajú z tých vývojárskych a tak vás v aktualizácií nebude čakať žiadne prekvapenie, o ktorom by ste doposiaľ nevedeli.

Rovnako je dôležité zdôrazniť, že druhá beta verzia iOS 17 (a ďalších systémov) môže opravovať aj rôzny chyby a nedostatky súvisiace s bezpečnosťou zariadení. Inštalácia je jednoduchá a vyvolať ju môžete v priebehu sekúnd.

Ako aktualizovať verejnú beta verziu iOS 17

iPhone 15 Pro Max a iOS 17
Zdroj: Appleinsider / iOS 17 (úprava redakcie)

Pokiaľ iOS 17 testujete, stačí prejsť do nastavení, otvoriť položku Všeobecné > Aktualizácia softvéru a tam update vyvolať. Sťahovanie aj inštalácia nebude trvať dlho, nakoľko servery spoločnosti Apple nie sú príliš vyťažené.

Ak iOS 17 zatiaľ netestujete a chcete si to vyskúšať, prečítajte si tento článok, v ktorom sa dozviete, ako si nainštalovať bezpečnú verejnú beta verziu.

Ďalšie novinky a podrobnosti týkajúce sa iOS 17 vám budeme prinášať pravidelne v nových článkoch. Do komentára nám napíšte, ktoré systémy momentálne testujete vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory. Pokiaľ chcete podporiť našu tvorbu, navštívte náš e-shop Loopi.sk, kde nájdete široký sortiment príslušenstva pre iPhone, Apple Watch či AirPods.

Silikónový obal od Loopi
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple je opäť najhodnotnejšou značkou roka!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -