Spoločnosť Apple ponúka v roku 2023 najnovší iPhone 14 Pro Max s maximálnym 29 W nabíjaním (pri použití výkonnejšieho adaptéra z Macu). Konkurencia je však v tejto oblasti oveľa ďalej a doslova sa predbieha v tom, kto prinesie výkonnejšie riešenie. Ako píše portál GSMArena, na trhu je prvý smartfón, ktorý podporuje až 260 W nabíjanie.

Konkrétne ide o spoločnosť Infinix, ktorá predstavila technológiu All-Round FastCharge. V praxi vo svojich smartfónoch ponúkne až 260 W káblové nabíjanie (prekonáva aktuálne 240 W riešenie od Realme) a aby toho nebolo málo, k dispozícii bude aj neskutočné 110 W bezdrôtové nabíjanie. Pre porovnanie, iPhone 14 Pro Max môžete nabíjať cez MagSafe maximálnou rýchlosťou len 15 W. Pri technológii Qi je to dokonca len 7,5 W.

Z 0 na 100 % za menej ako 8 minút

Infinix rýchle nabíjanie
Zdroj: Infinix

Novinka umožní nabitie akumulátora z 0 na 25 percent už v priebehu jednej minúty. Pokiaľ budete chcieť telefón nabiť na 100 percent, potrvá mu to menej ako osem minút. Pri bežných smartfónoch ide o proces, ktorý trvá hodiny.

Rovnako tak bezdrôtové nabíjanie dokáže zariadenie dobiť z 0 na 100 percent už v priebehu 16 minút. Trvá mu to teda zhruba dvakrát dlhšie ako s káblom no aj tak ide o vynikajúci výsledok.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Banner
REKLAMA

Spoločnosť Infinix pritom nie je v tejto oblasti žiadnym nováčikom. Ešte minulý rok uviedla na trh smartfón so 180 W Thunder Charge nabíjaním. Nové technológie jej ale umožnili posunúť latku, za čo sa môže Infinix poďakovať najmä novej 12C batérii, ktorá nahrádza predošlé riešenie duálnej 8C batérie.

Akumulátor dokáže inteligentne identifikovať požiadavky na výkon, vďaka čomu je nabíjanie maximálne efektívne a hlavne bezpečné.

Batéria by mala vydržať až 1 000 nabíjacích cyklov s 90 % pôvodnou kapacitou

Infinix rýchle nabíjanie
Zdroj: Infinix

Účinnosť nabíjania od spoločnosti Infinix by mala dosahovať až 98,5 % a testovacia batéria s kapacitou 4 400 mAh by mala byť voči 260 W výkonu dostatočne odolná.

Výrobca v tlačovej správe uvádza, že po 1 000 nabíjacích cykloch by si mala udržať až 90 percent svojej pôvodnej kapacity. Pokiaľ sa toto tvrdenie ukáže ako pravdivé, určite to ocenia tí majitelia, ktorí dbajú na zdravie batérie.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 koncept so 4 fotoaparátmi na zadnej strane. Čo na to hovoríte?

Spoločnosť Infinix ponúka pre svojich zákazníkov pomerne kompaktný GaN adaptér a zároveň špeciálny kábel, ktorý dokáže prenášať prúd až 13 A, aby zabezpečil 260 W nabíjanie.

Infinix Zero Ultra
Zdroj: GSM Arena

Infinix má aj špeciálnu bezdrôtovú nabíjačku 

Na druhej strane, ak budete chcieť využívať bezdrôtové nabíjanie s výkonom až 110 W, k dispozícii budete mať bezdrôtovú nabíjačku s dvoma na mieru vyrobenými cievkami so špeciálnou architektúrou.

Infinix pri bezdrôtovej nabíjačke využíva menej širších cievok, čo znižuje odpor a zlepšuje tepelné podmienky počas nabíjania. Nabíjacia stanica má aj vstavaný ventilátor, ktorý pomáha chladiť celú sústavu.

Loopi Banner
REKLAMA

Nový štandard All-Round FastCharge od Infinix podporuje aj reverzné nabíjanie a množstvo protokolov, vrátane obľúbeného Power Delivery 3.0. Táto revolučná technológia príde na trh už v roku 2023 v smartfónoch Infinix Note, o ktorých však v súčasnosti nemáme veľa informácií. Bližšie podrobnosti budeme špecifikovať neskôr.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o 260 W káblovom, respektíve 110 W bezdrôtovom nabíjaní vy. Ocenili by ste takúto technológiu v iPhone, alebo vám stačí to, čo Apple ponúka dnes?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -