Možno trochu nečakane, no technologický gigant dnes vydal v poradí už druhú RC verziu iOS 14.6, určenú pre vývojárov.

Pre tých, ktorí nepoznajú túto skratku, v plnom znení ide o Release Candidate a teda takú verziu systému, ktorá uzatvára bety a je pripravená vstúpiť do ostrej prevádzky medzi bežných používateľov.

Zvyčajne sa RC verzia objaví približne týždeň pred zverejnením plnej aktualizácie a nie je bežné, aby na ňu nadväzovala ďalšia RC verzia. Vývojári ale zrejme objavili chyby a tie sa v spoločnosti Apple pokúsili na poslednú chvíľu opraviť.

Update skôr než všetci ostatní

Zatiaľ nie je jasné, o aké nedostatky v tomto prípade išlo. Pravdepodobne sa to dozvieme až v priebehu niekoľkých hodín alebo dní. Ak máte stiahnutý správny vývojársky účet vo svojom zariadení, môžete si nainštalovať iOS 14.6 RC 2 už teraz.

Pokiaľ sa do pondelka alebo utorka nič nezmení, v podstate budete používať plnohodnotný operačný systém o niekoľko dní skôr, než všetci ostatní.

Na záver už iba doplníme, že iOS 14.6 prinesie okrem opravy niekoľkých chýb aj zásadné vylepšenia v oblasti počúvania hudby.

Streamovacia platforma Apple Music získa funkciu HiFi prehrávania, ktorá žiaľ nebude podporovaná s AirPods. Bezdrôtové slúchadlá od Apple ale budú vedieť prehrať aspoň priestorový zvuk v skladbách, ktoré boli nahraté do Dolby Atmos. Týka sa to aj starších modelov slúchadiel

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.