Podľa rozsiahlych správ zaznamenal iPhone 12 mini omnoho nižšie predaje, v porovnaní s ostatnými dvanástkovými verziami a očakávaniami kompetentných pracovníkov.

Taiwanská analytická spoločnosť TrendForce tvrdí, že spoločnosť Apple už jeho výrobu ukončila, čo však neznamená, že si ho nemôžete zakúpiť alebo, že nedostane nástupcu.

Ako naznačujú experti, iPhone 12 mini dosiahol koniec svojej životnosti v priebehu druhého štvrťroka 2021. Apple sa dnes zameriava na predaj už vyrobených zariadení a neprodukuje ďalšie kusy, ktoré by len ležali na skladoch. Zásob je vraj dosť, takže sa ujde na každého záujemcu.

iPhone 12 mini je neúspešný hlavne v porovnaní so svojimi súrodencami 

iPhone 12 mini prišiel minulý rok ako „nostalgická spomienka“ na malé smartfóny, s ktorými Apple len nedávno valcovalo trh. Stačí si uvedomiť, že úspešný iPhone SE (1. generácie) bol predstavený v roku 2016 a to ponúkal iba 4″ displej!

Jeho o štyri roky mladší duchovný nástupca nie je na tom s konečnými číslami až tak zle, nakoľko ich počítame v miliónoch kusov. Predaje všetkých ostatných verzií iPhonu 12 sa ale rátajú vo vyšších desiatkách miliónoch kusov a to je pre Apple neprípustné.

iPhone 13 mini je už na ceste 

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Hodí sa tiež spomenúť, že predčasné ukončenie výroby neznamená, že Apple na iPhone 12 mini úplne zabudlo a do budúcnosti už nebude rozvíjať jeho potenciál.

Isté je minimálne to, že sa o pár mesiacov dočkáme ďalšej generácie, ktorá bude označená buď ako iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini.

Až po začatí jej predaja a zhodnotení celkového úspechu sa bude uvažovať nad tým, ako ďalej. Dá sa predpokladať, že 5,4″ displej bude v budúcnosti zastávať úlohu zariadenia s označením SE. Presne tak to Apple koniec koncov v minulosti už dvakrát urobilo. Uvedený scenár nie je nijakou novinkou…

Pokiaľ máte iPhone 12 mini, prípadne ste ho vlastnili a myslíte si, že viete opísať, ako ste s ním boli spokojní, pokojne tak urobte v komentároch či už pod týmto článkom alebo na sociálnych sieťach. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Toto je najpredávanejší iPad na Slovensku. Teraz ho zoženiete v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here