Podľa rozsiahlych správ zaznamenal iPhone 12 mini omnoho nižšie predaje, v porovnaní s ostatnými dvanástkovými verziami a očakávaniami kompetentných pracovníkov.

Taiwanská analytická spoločnosť TrendForce tvrdí, že spoločnosť Apple už jeho výrobu ukončila, čo však neznamená, že si ho nemôžete zakúpiť alebo, že nedostane nástupcu.

- Reklama -

Ako naznačujú experti, iPhone 12 mini dosiahol koniec svojej životnosti v priebehu druhého štvrťroka 2021. Apple sa dnes zameriava na predaj už vyrobených zariadení a neprodukuje ďalšie kusy, ktoré by len ležali na skladoch. Zásob je vraj dosť, takže sa ujde na každého záujemcu.

iPhone 12 mini je neúspešný hlavne v porovnaní so svojimi súrodencami 

iPhone 12 mini prišiel minulý rok ako „nostalgická spomienka“ na malé smartfóny, s ktorými Apple len nedávno valcovalo trh. Stačí si uvedomiť, že úspešný iPhone SE (1. generácie) bol predstavený v roku 2016 a to ponúkal iba 4″ displej!

Jeho o štyri roky mladší duchovný nástupca nie je na tom s konečnými číslami až tak zle, nakoľko ich počítame v miliónoch kusov. Predaje všetkých ostatných verzií iPhonu 12 sa ale rátajú vo vyšších desiatkách miliónoch kusov a to je pre Apple neprípustné.

iPhone 13 mini je už na ceste 

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Hodí sa tiež spomenúť, že predčasné ukončenie výroby neznamená, že Apple na iPhone 12 mini úplne zabudlo a do budúcnosti už nebude rozvíjať jeho potenciál.

Isté je minimálne to, že sa o pár mesiacov dočkáme ďalšej generácie, ktorá bude označená buď ako iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini.

Až po začatí jej predaja a zhodnotení celkového úspechu sa bude uvažovať nad tým, ako ďalej. Dá sa predpokladať, že 5,4″ displej bude v budúcnosti zastávať úlohu zariadenia s označením SE. Presne tak to Apple koniec koncov v minulosti už dvakrát urobilo. Uvedený scenár nie je nijakou novinkou…

Pokiaľ máte iPhone 12 mini, prípadne ste ho vlastnili a myslíte si, že viete opísať, ako ste s ním boli spokojní, pokojne tak urobte v komentároch či už pod týmto článkom alebo na sociálnych sieťach. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.