Jednou z najpôsobivejších funkcií oznámených na tohtoročnej konferencii WWDC je Continuity Camera – funkcia, ktorá umožňuje používať iPhone ako webovú kameru pre Mac čisto bezdrôtovým spôsobom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A hoci macOS 13 Ventura ani iOS 16 zatiaľ nie sú pre verejnosť k dispozícii, už teraz môžeme na internete pozorovať niekoľko kreatívnych spôsobov, ako pripojiť iPhone ku hornej časti displeja Macu. Ten posledný súvisí s čoraz rozšírenejšou 3D tlačou.

Čo je Continuity Camera?

Continuity Camera je pôsobivá funkcia, ktorá vám umožňuje používať iPhone ako kameru pre Mac, s niekoľkými príjemnými bonusmi naviac. Funkcia podporuje napríklad Center Stage, ktorý sa prvýkrát objavil na iPade a ktorý pri pohybe upravuje rámovanie tak, aby ste boli v zábere vždy vycentrovaní.

Continuity Camera podporuje aj režim Portrét, ako aj funkciu Studio Light, ktorá „umne stlmí pozadie a osvetlí vašu tvár“.

Jednou z najpôsobivejších funkcií je však niečo, čo sa nazýva Desk View. Táto funkcia využíva ultraširokouhlý objektív na iPhone, ktorý pri používaní aplikácie Continuity Camera funguje ako horná kamera:

„Pomocou ultraširokouhlej kamery na iPhone vám funkcia Desk View umožňuje počas videokonferencie zobraziť to, čo máte na stole. Napodobňuje kameru nad hlavou a umožňuje vám zdieľať váš stôl a vašu tvár zároveň, bez potreby zložitého nastavovania.“

Budete potrebovať príslušenstvo, ktoré si môžete vytlačiť

apple kamera mac iphone držiak
Zdroj: Twitter / Jonathan Wight

Počas WWDC spoločnosť Apple prezentovala aj niektoré pripravované možnosti uchytenia iPhonu na vrchnú časť displeja od spoločnosti Belkin, populárneho výrobcu príslušenstva tretích strán. Medzi predstavenými možnosťami boli aj také, ktoré sú vyrobené z hliníka a plastu a ktorých dátum vydania bol skrytý pod frázou „neskôr v tomto roku“.

Ak nechcete čakať do konca tohto roka alebo nechcete platiť vysoké ceny, na internete sa už objavil nový držiak, ktorý sa dá vytlačiť 3D tlačou. Vytvoril ho Jonathan Wight a k dispozícii sú dva varianty: jeden určený pre iMac a druhý pre MacBook Pro. Všetko je samozrejme zadarmo.

apple kamera mac iphone držiak
Zdroj: Twitter / Jonathan Wight

Tieto 3D tlačené návrhy predstavujú jednoduchý spôsob, ako pripevniť iPhone na hornú časť počítača Mac a používať tak funkciu Continuity Camera. Využíva nabíjací puk MagSafe, ktorý drží iPhone na mieste, s malými výstupkami na zavesenie nad displej Macu pre ideálne umiestnenie webovej kamery.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Aj keď sa spoločnosť Apple spojila so spoločnosťou Belkin a vytvorila niekoľko oficiálnych držiakov určených pre Continuity Camera, očakávame, že v nasledujúcich mesiacoch sa objaví množstvo rôznych možností od výrobcov tretích strán. To ako vyzerá držiak z 3D tlače si môžete pozrieť priamo tu.

apple kamera mac iphone držiak
Zdroj: Twitter / Jonathan Wight

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -