Pôvodný iPhone 2G bol prvýkrát uvedený do predaja 29. júna 2007. V najnovšom videu Luke Miani ukazuje niekoľko prototypov tohto zariadenia, pričom jeden pochádza ešte z roku 2006. Ide teda o historické kúsky s vysokou hodnotou.

Niektoré zo zariadení sa podobajú na finálny výrobok, pričom jedno z nich má dokonca plastový displej, od ktorého sa v poslednej chvíli upustilo v prospech skla – našťastie. Stalo s tak hneď po predstavení, pričom nový materiál bol pripravený za menej ako šesť mesiacov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dva z prototypov však pochádzajú z tak ranného štádia vývoja, že na ich zadnej strane možno pozorovať nálepky s textom Part Sourcing. Dôležité je tiež spomenúť, že každý z predprodukčných iPhonov, má hodnotu približne 500 000 dolárov, keďže sú extrémne vzácne.

Na niektorých dokonca beží testovací softvér, ktorý pripomína klikacie koliesko iPodu na digitálnej dotykovej obrazovke. Je to skrátka niečo, čo sa len tak nevidí.

Majiteľom zbierky je iný youtuber DongleBookPro, ktorý by sa mal neskôr podrobnejšie venovať každému prototypu zariadenia. Už teraz sa na videá tešíme a akonáhle budú dostupné, dáme vám vedieť. Tak čo, dali by ste za takýto zberateľský kúsok šialených 500 000 $? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.