Spoločnosť Apple veľmi dobre vie, že jej zariadenia si nakupujú kreatívni používatelia. Tí si následne sťahujú aplikácie od vývojárov tretích strán, aby si do nich mohli kresliť, zapisovať alebo ukladať svoje myšlienky. Neskôr ich zvyknú zdieľať so svojim týmom, čo však býva trochu komplikované. No a s tým by mal byť po novom koniec.

Technologický gigant včera na konferencii WWDC 2022 oznámil, že do jeho operačných systémov iOS 16, iPadOS 16 a macOS 13 Ventura pribudne nová aplikácia Freeform, ktorá je určená na spoluprácu v reálnom čase prostredníctvom Face Time a podpory Apple Pencil (platí len pre iPad).

Používatelia do nej budú môcť písať, pridávať dokumenty (aj PDF), obrázky a taktiež webové odkazy. Takisto bude možné sledovať príspevky ostatných pri pridávaní obsahu alebo jeho úpravách.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Tento nový softvér má pomôcť najmä v súčasnej komplikovanej dobe, kedy sa z dôvodu opatrení stretávame s nutnosťou práce z domu. Brainstorming v office je z tohto dôvodu nemožný a preto sa ho Apple rozhodlo preniesť na svoje zariadenia.

Spolupracovníci môžu zahájiť reláciu prostredníctvom Face Time hovoru a sledovať aktualizácie ostatných používateľov na plátne prostredníctvom vlákna v aplikácii Správy.

Apple nám tiež oznámilo, že hoci bude táto apka súčasťou nových operačných systémov, pravdepodobne sa s ňou nestretneme hneď po vídaní. K dispozícii by mala byť až koncom roka 2022. Každopádne tento nápad hodnotíme veľmi kladne. Čo si o ňom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.