Najdôležitejšie: Skupina veľkých fanúšikov hernej série Grand Theft Auto s názvom Revolution Team prerobila legendárne GTA: Vice City do enginu, ktorý Rockstar Games pôvodne vytvoril pre hru GTA 4 ešte v roku 2008.

Skupina chce do konca roka 2024 vydať oficiálnu bezplatnú modifikáciu, ktorá bude dostupná pre hráčov z celého sveta. Jediné, čo bude potrebné dodržať, budú vyššie hardvérové požiadavky – rovnaké, ako pri GTA 4. Keďže ale ide už o starší titul, nemal by to byť veľký problém.

Revolution Team svoj projekt už ukázal svetu a to konkrétne na desať minútovom videu zverejnenom na platforme YouTube (nižšie). Na ňom uvidíte gameplay a takisto prepracované cut scény.

A ak vás zaujíma, prečo tvorcovia rovno nepoužili engine z modernejšieho GTA 5, odpoveď je jednoduchá. Chýbali im na to pokročilé  nástroje na tvorbu misii.

Kontext: Spoločnosť Rockstar Games vydala ešte v roku 2021 oficiálny remaster GTA: Trilogy, ktorého súčasťou bola aj prepracovaná hra GTA: Vice City. Tento remaster vznikol pod taktovkou štúdia Grove Street Games a bol postavený na Unreal Engine 4.

Vo výsledku šlo však o totálny prepadák, nakoľko trojica hier mala jednak žalostnú grafiku, ale aj pomerne zlý technický stav. Rockstar Games sa za tento remaster dokonca oficiálne ospravedlnil a stiahol zo steamu.

Koncom minulého roka sa však jednotlivé diely z remastra podarilo dať ako tak dokopy a boli pridané do App Store či Google Play.

Na to, aby ste si ich zahrali si ich navyše ani nemusíte kupovať. Stačí vám predplatné z Netflixu. Viac sa dočítate v našom samostatnom článku, ktorý sme tejto téme venovali. 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Trailer na GTA 6 je vytvorený na základe skutočných udalostí: Video trhá rekordy sledovanosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -