Hra GTA 6 je aktuálne v pokročilom štádiu vývoja, pričom vývojári tvrdia, že bude pre hráčov z celého sveta dostupná niekedy roku 2025. Podľa nedávneho úniku, ktorý sa týkal presnejšieho dátumu vydania GTA 6 už vieme, že to bude v jeho druhej polovici. Aj preto je najvyšší čas pozrieť sa na podrobnosti a základné informácie o tejto hre, ktorá je pravdepodobne tým najočakávanejším titulom desaťročia.

Nedávno sme si ukázali, ako by zhruba mala vyzerať mapa v GTA 6 a na aké lokality sa v nej môžeme tešiť. Tvorcovia sa do veľkej miery budú inšpirovať Vice City a jeho okolím, pričom skopírujú aj známe budovy, hotely, pláže či dokonca národné parky. V tomto článku sa však zameriame na postavy, ktoré budú v mnoho odlišné v porovnaní s predošlými sériami.

Platí to už len preto, že GTA 6 prinesie veľké prekvapenie v podobe prvej ženskej protagonistky Lucie, ktorá sa stáva tvárou hry už od prvého traileru. Kto sú však jej spoločníci a akú úlohu zohrávajú v tomto epickom príbehu? Na to sa pozrieme nižšie.

Lucia – prvá hlavná ženská protagonistka v sérii GTA 

GTA 6 Lucia
Zdroj: YouTube / Rockstar Games (snímka obrazovky)

Lucia je centrálnou protagonistkou GTA 6 a zároveň prvou ženskou hrdinkou v histórii tejto série, ktorá vznikla ešte v roku 1997. V traileri sa objavuje pri ozbrojenej lúpeži so svojím partnerom Jasonom, čím okamžite zaujala hráčov z celého sveta. Takýto smer v rámci GTA 6 mimo únikov snáď nikto nečakal…

Dôležité je upozorniť, že minulosť Lucie zostáva zahalená rúškom tajomstva, no vďaka traileru môžeme vidieť, že sa nachádzala v oranžovej kombinéze vo väzení. Pomerne dosť odhaľuje aj hlavný plagát GTA 6, na ktorom môžeme vidieť hlavnú ženskú postavu so sledovacím zariadením na nohe. Lucia si zrejme odpykáva trest.

Jason? – priateľ Lucie, pravdepodobne si zahráme aj za neho 

GTA 6 Jason
Zdroj: YouTube / Rockstar Games (snímka obrazovky)

Druhou postavou v GTA 6 bude partner Lucie, ktorého meno je pravdepodobne Jason. Aj toho sme mohli vidieť v oficiálnom traileri a podľa všetkého pôjde opäť o dôležitú postavu – aj keď zrejme nie tak dôležitú, ako Lucia.

Vzťah Jasona a Lucie zatiaľ nie je jasný, ale z krátkych scén a dialógov je zrejmé, že sú si veľmi blízki – pravdepodobne ide o partnerov. Na konci oficiálneho traileru ich môžete vidieť počas spoločnej ozbrojenej lúpeže. Lucia v jednom momente Jasonovi dokonca hovorí „Jediný spôsob, ako to prežijeme, je držať sa spolu.

Pracovníčka v nápravnom zariadení (Stefanie?)

GTA 6 Stefanie
Zdroj: YouTube / Rockstar Games (snímka obrazovky)

Na začiatku traileru vidíme aj korekčnú dôstojníčku z Leonida Department of Correction, ktorú niektorí nazývajú Stefanie. Jej meno však v tejto chvíli nie je oficiálne potvrdené.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4 dostane konečne revolučný dizajn. Apple úplne zmení koncept

Stefanie hrá skôr podpornú rolu, ale jej úvodná interakcia s Luciou naznačuje, že by mohla mať významný vplyv na príbeh. Aj keď jej presná úloha ešte nie je jasná, je zrejmé, že sa s ňou v GTA 6 stretneme pravdepodobne hneď niekoľkokrát.

Muž so zlatou reťazou (Kai?)

GTA 6 muž so zlatou reťazou
Zdroj: YouTube / Rockstar Games (snímka obrazovky)

V prvom traileri na GTA 6 sa na krátko objavil aj potetovaný muž s výrazným účesom a zlatými retiazkami na krku. Fanúšikovia predpokladajú, že jeho meno môže byť Kai a dokonca môže ísť aj o hrateľnú postavu (ide však zatiaľ len o špekuláciu). Očakáva sa, že tento muž bude klasickou príbehovou postavou a pravdepodobne pôjde o vysoko postaveného člena jedného z gangov.

Hra GTA 6 bude plná ďalších postáv. Odhalené budú priebežne 

GTA 6 sľubuje nezabudnuteľný zážitok s novou hlavnou postavou Luciou, jej priateľom Jasonom a ich ďalšími tajomnými spoločníkmi, ktorých nám vývojári z Rocksar Games odhalia už v najbližších mesiacoch. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, článok budeme aktualizovať.

A ak vás zaujíma, kedy vyjde GTA 6, bližšie podrobnosti nájdete v tomto článku. Rovnako sme si pre vás pripravili samostatný článok o tom, na akých platformách bude GTA 6 dostupné a či sa okrem PS5 a Xbox verzie dočkáme aj podpory pre Windows PC či dokonca macOS.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -