Herná séria Grand Theft Auto dostane už čoskoro svoje ďalšie veľkolepé pokračovanie, na ktoré čakáme viac, ako 10 rokov. Po extrémnom úspechu GTA 5, ktoré prišlo na herné konzoly PlayStation 3 a Xbox 360 ešte v roku 2013 a do dnešných dní ide o jednu z najpredávanejších hier sveta sa pomaly ale isto blíži nástupca s označením GTA 6.

O tejto hre sa extrémne dlho špekulovalo, až kým spoločnosť Rockstar Games nezverejnila koncom minulého roka oficiálny trailer. Z obľúbeného Los Santos (inšpirované Los Angeles) sa titul presunie do Vice City (inšpirované Miami), ktoré môžeme poznať v jednoduchej podobe aj z legendárneho GTA: Vice City (2002). Zatiaľ čo v nedávnom článku sme rozoberali hlavné postavy GTA 6, v tomto článku sa pozrieme na miesta, kde sa bude hra odohrávať.

No a keďže niektorí fanúšikovia sú do hernej série Grand Theft Auto doslova fanatici, rozhodli sa rozobrať trailer ku GTA 6 na drobné a zostaviť z neho prvú neoficiálnu mapu, ktorá vychádza zo zverejnených záberov. Musíme povedať, že to vyzerá vcelku presvedčivo.

Mapa GTA 6 bude obrovská a do detailov prepracovaná

GTA 6 mapa
Aktuálna verzia mapy spracovaná fanúšikmi GTA 6 (Zdroj: Vimap)

V súčasnosti si síce musíme počkať na oficiálnu mapu, no vďaka komunite si už teraz môžeme ukázať niekoľko prvých lokácií a podrobností, ktoré ku ním máme. Na sociálnej sieti Reddit sa objavila podrobná analýza mesta Miami.

Detailné zábery Vice City sú perfektnou kópiou Miami

GTA 6 mapa
Zdroj: Vimap

Autor príspevku si všimol všetky možné detaily, vrátane legendárnej Miami Beach či niektorých hotelov a stavieb, ktoré hra od Rockstar Games do veľkej miery kopíruje. Pri niektorých sa podobnosť dokonca približuje 1:1.

Zdroj: Reddit / DanlyDanDanny

Ako môžete vidieť sami, tvorcovia GTA 6 sa nezamerali len na nádherné pláže mesta Miami, ale aj na ich pestré okolie.

Podobný prístup sme mali možnosť vidieť aj pri GTA 5, kde mnoho budov zodpovedá skutočnému svetu. Porovnanie GTA 5 vs realita si môžete pozrieť tu. Späť však ku mape, ktorá bude v GTA 6.

GTA 6 mapa
Zdroj: Reddit / DanlyDanDanny
GTA 6 mapa
Zdroj: Reddit / DanlyDanDanny

Ako môžete vidieť sami, na mape GTA 6 sa objaví aj Biscayne Island a v pozadí je možné vidieť aj Venetian Islands, ktorý sa nachádza na pobreží južnej Floridy.

GTA 6 mapa
Zdroj: Reddit / DanlyDanDanny
GTA 6 mapa
Zdroj: Reddit / DanlyDanDanny

GTA 6 môže ponúknuť okrem Floridy aj Georgiu

Na sociálnej sieti Reddit sa tiež objavilo druhé vlákno s ďalšími podrobnosťami. Podľa autora sa máme dočkať perfektne spracovaného mesta Miami (Vice City), ale dej sa má odohrávať aj mimo štátu Florida, konkrétne v susednom štáte Georgia.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 - pozrite si makety, ktoré vznikli na základe únikov.

Práve v ňom by sme sa mali dočkať rozsiahlych močiarov v oblasti nazvanej ako „Ekanfinaka“ (inšpirované Okenfenokee). Informácie o nej sa objavili na dopravnej značke vo veľkom úniku GTA 6 z roku 2022, na ktorom sme mohli vidieť rozpracované zábery z hry.

GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

Cýbať nebudú ani legendárne Florida Keys (Gator Keys)

Okrem toho by sa na mape malo objaviť aj slávne súostrovie Florida Keys (Gator Keys) či tretí najväčší národný park v USA s názvom Everglades – nachádzajúci sa opäť v rozsiahlych floridských močiaroch.

GTA 6 mapa
Zdroj: Vimap
GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

Takisto sa môžete tešiť na vesmírnu stanicu SERA, ktorá bude pripomínať NASA, alebo Fairyland inšpirovaný legendárnym Disneylandom.

V hre sa objaví štadión Kaseya Center (s vlastným názvom) či preplnená cesta MacArthur Causeway

Na pozadí jedného zo záberov oficiálneho traileru na hru GTA 6 môžete vidieť štadión v pozadí za ženskou postavou na strane spolujazdca. Podľa všetkého pôjde o budovu inšpirovanú známym Kaseya Center.

GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

No a keď už sme načali tému štadiónu, môžeme sa pozrieť aj na cestu, ktorá ku nemu vedieť. Ide o diaľnicu MacArthur Causeway, ktorá v skutočnom Miami oddeľuje časti Downtown Miami a Miami Beach a teda administratívne centrum od nádherných a svetovo-známych pláží.

Zaujímavosťou je, že ide o jednu z najväčších a najpreplnenejších ciest v celom meste, na ktorej sa tvoria obrovské kolóny. Uvidíme, či sa prenesú aj do prostredia GTA 6.

Na mape GTA 6 sa objaví aj pouličné umenie Wynwood plné grafitti

Pozorné oko si na oficiálnom traileri všimne aj inšpiráciu známou štvrťou Wynwood, ktorá je preslávená pre svoje umelecké galérie a luxusné butiky. Turistov však na nej priťahuje najmä množstvo pouličného umenia, vrátane zaujímavých farebných grafitti.

GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

Hoci túto štvrť trailer tak dobre nepokrýva, ako napríklad Miami Beach, Wynwood sa v záberoch z GTA 6 aspoň na chvíľku objaví.

Áno, je to presne tá časť, kde môžete vidieť aj bláznivo upravené automobily.

Čo by to bolo za Vice City bez neónovej Ocean Drive (South Beach)?

Legendárna Ocean Drive nezmeniteľne patrí ku Miami a tiež pôvodnému GTA: Vice City. Táto nočná štvrť, ktorá je súčasťou Miami Beach, je domovom pre neónové svetlá a ikonické hotely, ktoré boli postavené v štýle Art Deco.

Tvorcovia ju napodobnili skutočne hodnoverne, hoci sa opäť objavuje iba na jednom krátkom zábere. Vidíme v ňom ale aj plno luxusných a športových automobilov, ktoré sú takisto súčasťou Ocean Drive.

GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

Pozorné oko si tiež v diaľke všimne nápis (prekrytý palmami) Ocenview Hotel, ktorý sa objavil aj v pôvodnom GTA: Vice City. Je to pekný odkaz na historicky veľmi úspešný diel celej série Grand Theft Auto.

Prečítajte si tiež  Video: Dámy a páni, takto bude vyzerať iPhone 14 Pro - procesor A16 Bionic, 2 TB úložiska a úplne nový dizajn

Dôležitým detailom je aj Port Gelhorn odkazujúci na Panama City 

Na niekoľkých únikoch zo septembra 2022, ako aj na prvom oficiálnom traileri ku hre GTA 6 sa objavila aj lokalita Port Gelhorn, ktorá je podľa všetkého založená na meste Panama City na Floride. Podľa fanúšikov názov tohto mesta odkazuje na spisovateľku a novinárku Martu Gellhornovú.

GTA 6 mapa
Zdroj: Vimap

Tá sa vo svojich textoch venovala americkej invázii do Panamy, ku ktorej došlo v roku 1989 a neskôr odcestovala priamo do Panama City, aby informovala o civilných obetiach tejto invázie.

GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)
GTA 6 mapa
Zdroj: Rockstar Games / YouTube (snímka obrazovky)

GTA 6 mapa bude 2,5x väčšia, ako mapa GTA 5

Pokračovať by sme mohli tým, aká obrovská nová mapa vlastne bude. Podľa odhadov fanúšikov by sme sa mali dočkať približne dvakrát až trikrát väčšej mapy v GTA 6, než v pôvodnom titule GTA 5.

Pekné porovnanie si môžete pozrieť na náhľade mapy nižšie – vznikla predovšetkým na základe záberov, ktoré nám Rockstar Games poskytol v traileri GTA 6.

GTA 6 mapa
Mapa v GTA 6 bude dva až trikrát väčšia, ako mapa v GTA 5 (Zdroj: Vimap)
GTA 6 Mapa
Zdroj: X / GTA 6 Countdown

GTA 6 Mapa – pravidelné aktualizácie 

V tejto chvíli celkom pochopiteľne nevieme viac, nakoľko Rockstar Games nám poskytol iba jeden trailer a hoci sme tu mali únik zo septembra 2022, ktorý nám odhalil niektoré podrobnosti (môžete ich vidieť na celej mape vyššie), zdroje informácií sa už vyčerpali.

Netreba však zúfať, nakoľko môžeme predpokladať, že ďalšie podrobnosti o hre GTA 6 získame už v priebehu najbližších mesiacov, kedy by nám ich mohli chlapci z Rockstar Games naservírovať či už v podobe snímkov obrazovky priamo z hry, alebo ďalšieho traileru. Titul má predsa vyjsť v roku 2025 a nie je zvykom, že do spustenia predaja zostaneme len pri jednej ukážke z hry.

Bližšie podrobnosti o tom, kedy vyjde GTA 6 sme zhrnuli v tomto článku. A pokiaľ vás zaujíma, na akých platformách bude GTA 6 dostupné, prečítajte si tento článok.

Tento článok však budeme pravidelne sledovať a aktualizovať, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie podrobnosti o hre GTA 6 a tiež jej mape. Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či sa už na titul tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -