Spoločnosť Apple predstavila watchOS 9 iba minulý týždeň, počas konferencie WWDC 2022. Hoci sa očakáva, že bol tento operačný systém prioritne vyvinutý pre hodinky Apple Watch Series 8, viacero zdrojov naznačuje, že Apple pripravuje aj druhú generáciu Apple Watch SE a nový odolnejší model Apple Watch Explorer Edition.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Ako teraz poznamenáva portál 9to5mac, vo watchOS 9 sa objavuje viacero náznakov súvisiacich práve so „záhadnými“ odolnými Apple Watch. Svojim vizuálom by mohli pripomínať Casio G-Shock a vďaka špeciálnym materiálom vydržať aj náročnejšie zaobchádzanie.

Colin Jenkins z Connect the Watts napísal o najlepších fitness funkciách, ktoré prináša watchOS 9, a je to skvelý východiskový bod, pokiaľ ide o náznaky, ktoré by nám spoločnosť Apple mohla poskytnúť v súvislosti s Apple Watch Explorer Edition.

Zabúdať tiež nemôžeme, že firma kompletne prepracovala systém odstraňovania vody z reproduktorov, ktorý už nefunguje za pomoci otáčania ale držania digitálnej korunky. Pravdepodobne sa teda vývojári na oblasť vodných športov v roku 2022 zamerali oveľa viac, ako obvykle, čo nebude náhoda.

Apple má aj patent 

Okrem toho portál Patently Apple objavil patentovú prihlášku spoločnosti, ktorá ponúka vodotesnosť na oveľa vyššej úrovni, v porovnaní s tým, čo hodinky od Apple ponúkajú dnes. Opisuje účinnejší spôsob zisťovania vniknutia vody a prijímania opatrení na ochranu zariadenia.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Ako naznačuje publikácia, potenciálne by to mohlo znamenať, že Apple sa zameriava na športovo zameranú stupnicu vodotesnosti meranú v atmosférach alebo ATM. Jej význam nájdete tu:

5 ATM: Potápanie v bazéne
10 ATM: Surfovanie, šnorchlovanie, rafting a iné aktivity na povrchu
20 ATM: Športové potápanie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -