Už niekoľko mesiacov sa špekuluje, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2022 hneď tri prevedenia svojich inteligentných hodiniek Apple Watch. Konkrétne by sme sa mali dočkať Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2. generácie a tiež Apple Watch Pro. A hoci príchod poslednej menovanej verzie stále nie je na sto percent potvrdený, pravdepodobnosť, že ju Apple predstaví, je veľmi vysoká.

Nenaznačujú to totiž iba úniky od vývojárov a leakerov z celého sveta. O najnovšie indície sa postaral samotný technologický gigant prostredníctvom svojich online a kamenných obchodov Apple Store.

Ako si všimol MacRumors, vo viacerých krajinách prestávajú byť Apple Watch Series 7 vo verzii Edition dostupné. No a práve to je model, ktorý by mali v ponuke vystriedať prémiové Apple Watch Pro.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Samotné Apple Watch Edition sa na Slovensko z oficiálnej distribúcie ani nedovážajú. Každopádne by ste ale mali vedieť, že sú vyrobené z titánu a obsahujú úplne rovnaký hardvér ako Apple Watch Series 7. Ich cena sa pohybuje na úrovni 700 – 800 € a výhodou oproti štandardným hliníkovým Apple Watch je použitie zafírového sklíčka či podpora mobilného pripojenia.

Apple Watch Edition sú nedostupné po celom svete 

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Hodinky Apple Watch Edition sú vcelku podozrivo nedostupné v Spojených štátoch, Kanade, Spojenom kráľovstve a ďalších krajinách – aj keď v niektorých konfiguráciách stále nájdete 45 mm verziu. To znamená, že ich Apple už pravdepodobne neplánuje naskladniť na úkor blížiaceho sa predstavenia nástupcu.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Ten by mal prísť už v septembri po boku iPhonu 14, pričom presný dátum sme prezradili tu. Otázne však zostáva, či sa vôbec budú Apple Watch Pro predávať na Slovensku, keď tu doposiaľ nebol k dispozícii ani model „Edition“. Podľa nášho názoru sa aj v roku 2022 budeme musieť uspokojiť iba so základnou hliníkovou verziou Series 8 a SE 2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here