Už niekoľko mesiacov sa špekuluje, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2022 hneď tri prevedenia svojich inteligentných hodiniek Apple Watch. Konkrétne by sme sa mali dočkať Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2. generácie a tiež Apple Watch Pro. A hoci príchod poslednej menovanej verzie stále nie je na sto percent potvrdený, pravdepodobnosť, že ju Apple predstaví, je veľmi vysoká.

Nenaznačujú to totiž iba úniky od vývojárov a leakerov z celého sveta. O najnovšie indície sa postaral samotný technologický gigant prostredníctvom svojich online a kamenných obchodov Apple Store.

- Reklama -

Ako si všimol MacRumors, vo viacerých krajinách prestávajú byť Apple Watch Series 7 vo verzii Edition dostupné. No a práve to je model, ktorý by mali v ponuke vystriedať prémiové Apple Watch Pro.

Samotné Apple Watch Edition sa na Slovensko z oficiálnej distribúcie ani nedovážajú. Každopádne by ste ale mali vedieť, že sú vyrobené z titánu a obsahujú úplne rovnaký hardvér ako Apple Watch Series 7. Ich cena sa pohybuje na úrovni 700 – 800 € a výhodou oproti štandardným hliníkovým Apple Watch je použitie zafírového sklíčka či podpora mobilného pripojenia.

Apple Watch Edition sú nedostupné po celom svete 

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Hodinky Apple Watch Edition sú vcelku podozrivo nedostupné v Spojených štátoch, Kanade, Spojenom kráľovstve a ďalších krajinách – aj keď v niektorých konfiguráciách stále nájdete 45 mm verziu. To znamená, že ich Apple už pravdepodobne neplánuje naskladniť na úkor blížiaceho sa predstavenia nástupcu.

Ten by mal prísť už v septembri po boku iPhonu 14, pričom presný dátum sme prezradili tu. Otázne však zostáva, či sa vôbec budú Apple Watch Pro predávať na Slovensku, keď tu doposiaľ nebol k dispozícii ani model „Edition“. Podľa nášho názoru sa aj v roku 2022 budeme musieť uspokojiť iba so základnou hliníkovou verziou Series 8 a SE 2.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -