Spoločnosť Apple chystá na rok 2022 jedno veľké prekvapenie, ktoré sa týka jej inteligentných hodiniek. Firma totiž nepredstaví iba očakávaného nástupcu za Apple Watch Series 7, ktorých recenziu si môžete prečítať tu, ale takisto aj druhú generáciu Apple Watch SE a špeciálny model Apple Watch Pro. No a pokiaľ sa pozrieme na aktuálne portfólio tohto nositeľného výrobku, nie je ťažké vyvodiť, že ho v blízkej budúcnosti čaká zmena.

Apple Watch SE ako základ ponuky

Apple watch series
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Základné Apple Watch SE pravdepodobne prejdú jemnou korekciou dizajnu. Firma by mohla použiť väčší displej z Apple Watch Series 7, ktorý ale stále nebude disponovať technológiou Always-on (stále zapnutý).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Rovnako tak by základné Apple Watch mali byť vybavené výkonnejším procesorom S6, ktorý sa ponprvýkrát objavil v Apple Watch Series 6 a je odvodený z čipu A13 Bionic.

Keďže spoločnosť Apple vyradí z ponuky Apple Watch Series 3, ktoré už ani nedostanú podporu pre najnovší operačný systém watchOS 9, nové Apple Watch SE by mali byť tým najlacnejším riešením v ponuke technologického giganta.

Apple Watch Series 8 s plnou hardvérovou výbavou

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Aj keď budú Apple Watch SE druhej generácie dostatočne dobré pre väčšinu zákazníkov, spoločnosť Apple samozrejme bude myslieť aj na ľudí, ktorí sú trochu náročnejší. Pre tých si prichystá Apple Watch Series 8, ktoré budú priamym nástupcom modelu Series 7.

Nepredpokladá sa, že by sa výrazným spôsobom zmenil dizajn, no drobné úpravy tu nastať môžu. Zariadenie bude dostupné v hliníkovom prevedení s ION-X sklíčkom a v kovovom prevedení so zafírovým sklíčkom.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Okrem výkonnejšieho čipu budú mať Apple Watch Series 8 aj klasické senzory na snímanie srdcovej frekvencie, EKG či oxymeter. Novinkou v oblasti sledovania zdravia by ale mala byť aj možnosť odmerať si teplotu. Spolu s inými senzormi by dokonca hodinky mohli vedieť odhaliť ochorenie COVID-19 a ďalšie.

Apple Watch Pro s titánovým telom 

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Pre najnáročnejších používateľov spoločnosť Apple v roku 2022 chystá zaujímavé prekvapenie. Firma by mohla začať predávať Apple Watch Pro s titánovým telom, ktoré budú zároveň aj tým najodolnejším modelom zo všetkých.

Zariadenie má byť samozrejme vybavené všetkými technológiami, ako lacnejšie Apple Watch Series 8 a zároveň by mohlo ako jediné dostať obrovský, až 47 mm displej. Ten bude v realite o zhruba 7 % väčší, než 45 mm verzia hodiniek.

Nepredpokladá sa, že by mali mať Apple Watch Pro okrem prémiovejšie pôsobiaceho dizajnu niečo dôležité navyše. Každopádne však ich cena nebude nízka, nakoľko môže atakovať hranicu až 1 000 €.

Koniec Apple Watch Edition? 

Apple Watch Edition
Zdroj: Apple

Na záver už iba jedna myšlienka, ktorá nám z toho všetkého logicky vyplýva. Ak Apple začne predávať Apple Watch v troch cenovo odlíšených verziách, pravdepodobne tu už nebude žiadne miesto pre štvrté prevedenie s názvom „Edition“.

To dnes v prípade Apple Watch Series 7 zastupuje práve titánový model a v minulosti sa pod týmto označením predávala aj keramická verzia hodiniek alebo dokonca Apple Watch z 18-karátového zlata. Záujem o Apple Watch Edition ale nikdy nebol príliš veľký a preto sa v Apple pravdepodobne rozhodnú urobiť zmenu, ktorou budú Apple Watch Pro. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -