Zrejme nebudeme preháňať, keď napíšeme, že Apple Watch Series 3 pôsobia v ponuke Apple ako dinosaurus, ktorého sa technologický gigant nechce zbaviť. Ak však vezmeme do úvahy, že tento produkt prišiel na trh ešte v roku 2017, v skutočnosti bolo už včera neskoro na jeho ukončenie predaja. Našťastie by ale k tomu malo dôjsť už o pár dní.

To, že Apple Watch Series 3 majú svoju budúcnosť spočítanú nám bolo po prvýkrát naznačené na WWDC 2022, kde spoločnosť Apple predstavila operačný systém watchOS 9. Aj keď získal viacero zaujímavých vychytávok, jeho podpora končí pri Apple Watch Series 4, ktoré boli predstavené v roku 2018.

Majitelia starších modelov si tak budú musieť vystačiť s watchOS 8.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď spoločnosť Apple naďalej predávala Apple Watch Series 3 prakticky počas celého leta, zdá sa, že sa už iba zbavovala prílišného množstva skladových zásob.

Dôkazom toho je aj fakt, že v mnohých krajinách už Apple Watch Series 3 nie sú k dispozícii na objednanie a ako asi tušíte, o pár dní úplne zmiznú z obchodov (minimálne tých, ktoré prevádzkuje Apple).

Toto je dostupná alternatíva za Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 hlavná ponuka
Zdroj: SvetApple.sk

Samozrejme, u niektorých autorizovaných ale aj neautorizovaných predajcov ich stále nájdete, no nákup sa vám určite neoplatí. Ide v podstate o zariadenie, ktorého softvérová podpora skončila a každý kto ho v súčasnosti vlastní by sa mal pomaly poobzerať po nástupcovi.

Skvelou voľbou môžu byť Apple Watch Series 7, ktoré tesne pred predstavením ôsmej generácie zoženiete aj o skoro 100 eur lacnejšie. 41 mm verzia začína na 354 eurách a 45 mm verzia na 395 eurách.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Stále nevieme pochopiť, prečo spoločnosť Apple živila svoje Apple Watch Series 3 tak dlho, no je pravdepodobné, že najlacnejšie a najstaršie Apple Watch kupovali rodičia deťom, pretože ponúkali dostatok funkcií a zároveň boli cenovo dostupné.

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte s týmto modelom skúsenosti vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -