Dnes ráno sme zverejnili informáciu, že Apple Watch Ultra nebudú na slovenskom trhu z oficiálnej distribúcie dostupné, kvôli podpore LTE pripojenia. Náš portál vychádzal jednak z toho, že toto zariadenie nebolo v čase písania článku na internetových stránkach slovenských resellerov v ponuke (ale Series 8 a SE 2 áno) a taktiež nám to potvrdil dobre informovaný zdroj, ktorý sa v týchto kruhoch pohybuje.

Neskôr nám však prezradil, že Apple Watch Ultra na Slovensko prídu a zariadenie by malo byť dostupné za normálnu cenu 999 eur rovnako ako v susednom Rakúsku.

Po niekoľkých hodinách sa táto informácia ukázala ako pravdivá, pretože Apple Watch Ultra skutočne dorazili na internetové stránky tunajších resellerov.

Za zverejnenie nesprávnych informácií sa ospravedlňujeme.

Pôvodný článok: Vieme ako prví: Nové Apple Watch Ultra si na Slovensku oficiálne nekúpite 

Apple nám včera predstavilo celú nálož noviniek, vrátane nových inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra so 49 mm telom. Zariadenie má titánový rám, zafírové dotykové sklíčko a sériu špeciálnych náramkov, ktoré sú prispôsobené pre prežitie v najnáročnejších podmienkach. Apple Watch Ultra sú skrátka stelesnením pôsobivej inovácie, ktorá sa po rokoch od spoločnosti Apple už tan nejak očakávala.

A aj keď je ich cena vysoká, viacero z vás v komentároch avizovalo, že si hodinky plánuje kúpiť aj keď stoja 999 eur. Nám sa však podarilo zistiť, že to nebude celkom jednoduché.

Apple Watch Ultra oficiálne neprídu na slovenský trh

Určite ste postrehli, že Apple Watch Ultra ponúkajú aj pripojenie k LTE. Problém je však v tom, že táto technológia na Slovensku pre inteligentné hodinky od Apple nie je podporovaná a preto si na našom trhu môžete zaobstarať iba modely, ktoré LTE nemajú.

Zo včerajšej konferencie ide teda len o inteligentné hodinky Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE 2 v základnom hliníkovom prevedení.

Apple Watch Ultra sa podľa zdrojov SvetApple 23. septembra u slovenských autorizovaných predajcov neobjavia, čo znamená, že si ich budete môcť kúpiť z oficiálnej distribúcie iba v zahraničí (napríklad v susednom Česku alebo Rakúsku).

Vždy sa nájde alternatíva 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Twitter / Mikah Sargent

Taktiež tu však bude možnosť nákupu na Slovensku u firiem, ktoré Apple Watch Ultra dovezú zo zahraničia. Presne tak sa to robí napríklad pri inteligentnom reproduktore HomePod mini, ktorý u nás nie je dostupný z dôvodu absencie slovenského jazyka v hlasovom asistentovi Siri.

Napíšte nám do komentára, či si Apple Watch Ultra plánujete kúpiť aj vy (ak to bude možné). Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne ukončilo predaj Apple Watch Series 6

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here