Spoločnosť Apple predstavila minulý rok Apple Watch Series 7, ktoré po prvýkrát ponúkli plnohodnotnú klávesnicu. No a hoci na Slovensku oficiálne nie je podporovaná, ak používate anglickú klávesnicu na svojom iPhone, zobrazí sa vám aj na Apple Watch.

Spoločnosť Apple však chcela písanie v systéme watchOS 9 zjednodušiť a preto na WWDC 2022 ukázala šikovné vylepšenie. Drobná klávesnica nečakane dostala možnosť, na ktorú sme už roky zvyknutí z iOS.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Ako uviedol analytik Brahm Shank, watchOS 9 sprístupňuje na hodinkách Apple Watch Series 7 funkciu QuickType, ktorá používateľom pri písaní navrhuje slová nad klávesnicou. Celá komunikácia tak môže prebiehať rýchlejšie a hlavne pohodlnejšie.

Ako to bude fungovať? 

Funkcia sa snaží predpovedať to, ktoré slova budete písať ďalej. Po zadaní prvých písmen slova sa vám nad klávesnicou zobrazia návrhy, a pokiaľ budú vyhovujúce, jednoducho na ne kliknete a doplníte ich do textu. Práve na inteligentných hodinkách Apple Watch ide o dôležitý upgrade, pretože písanie na tak malom displeji môže byť komplikované.

Ako ste však asi vydedukovali, funkcia QuickType, ktorá bola predstavená ešte v iPhone 6 (iOS 8) v roku 2014 nepodporuje slovenský jazyk. Samotné písanie textov bude dávať teda zmysel iba v tedy, keď väčšinu času komunikujete v angličtine (čo je dnes už ale normálne). Taktiež musíme upozorniť na to, aby ste si nepomýlili funkciu QuickType s funkciou QuickPath. Tá umožňuje na Apple Watch Series 7 písať za pomoci ťahov prsta.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here