Svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo prezradil, že spoločnosť Apple chystá koncom roka 2022 veľké prekvapenie. Vo svojej správe pre investorov (ktorú zverejnil Macrumors) napísal, že sa dočkáme ďalšej generácie populárneho set-top boxu Apple TV4K.

S týmto názorom súhlasí aj druhý svetoznámy analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Aj podľa jeho predpovedí vyjde nová Apple TV ešte tento rok. Čo však toto zariadenie prinesie svojim používateľom? Prekvapivo toho nie je úplne málo.

Rýchlejší procesor a viac RAM

tvOS
Zdroj: Macrumors

Gurman je presvedčený, že Apple sa zbaví čipu A12 Bionic a nahradí ho modernejším čipom A14 Bionic, ktorý nájdeme vo všetkých iPhonoch 12 a rovnako iPade Air 4. generácie. Zákazníci sa tak budú môcť tešiť z vyššieho výkonu počas hrania hier či práce s aplikáciami. A to je dosť silný benefit.

Okrem toho Apple zvýši aj kapacitu operačnej pamäte RAM, ktorá sa pri Apple TV môže javiť ako nedostatočná. Zo súčasných 3 GB RAM môže poskočiť na 4 GB RAM, čo sa síce nezdá ako výrazný rozdiel, no podľa analytikov bude citeľní pri rýchlejšej odozve celého zariadenia a systému. 25 % nárast teda určite poteší.

Lepší ovládač 

Apple TV4K remote
Zdroj: James Yarema (Unsplash)

Ďalšia vec, na ktorú by sa mohli v Cupertine zamerať je ovládač Apple TV Remote. Zmienky o jeho prepracovanej verzii sa objavili aj v beta verzii systému iOS 16. Žiaľ, v súčasnosti nie je celkom jasné, akých zmien sa máme dočkať.

Každopádne sa však povráva, že toto príslušenstvo dostane podporu U1 čipu a reproduktor, vďaka čomu ho bude možné ľahšie lokalizovať skrz službu Find My. To sa hodí, keď vám napríklad zapadne za gauč a vy ho nebudete vedieť ani za svet nájsť.

Nižšia cena 

Apple TV HD na bielej poličke pod Samsung televízorom
Zdroj: Unsplash / Brandon Romanchuk

Nakoniec to najdôležitejšie. Ming-Chi Kuo sa domnieva, že Apple zniíi cenu Apple TV4K, aby ju spravil viac atraktívnu pre zákazníkov. Nakoľko sa však v súčasnosti všetko zdražuje a pri iPhone 14 či Apple Watch sme to pocítili najmä v Európe, možno budeme radi, keď sa cena zariadenia udrží na aktuálnej hranici.

Podľa Marka Gurmana Apple nebude usporiadať ďalšiu udalosť do konca roka 2022, čo znamená, že nová Apple TV4K bude vydaná prostredníctvom tlačovej správy. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Tom Hanks nás láka na film Greyhound, ktorý bude mať exkluzívnu premiéru na Apple TV+ už zajtra.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here