Spoločnosť Apple predstavila prvý iPhone už pred pätnástimi rokmi, pričom toto zariadenie zažilo na trhu so smartfónmi okamžite obrovský úspech. Od tých čias sa s novou generáciou stretávame každý jeden rok a aj keď prešlo zariadenie veľkou zmenou, mnohé prvky systému sú stále rovnaké.

V dnešnom videu, o ktoré sa postaral kanál TheAgusCTS uvidíte, ako sa iPhone zmenil v období od roku 2007 až do roku 2022, kedy Apple predstavilo iPhone SE 3. generácie s 5G pripojením.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako môžete vidieť sami, práve posledná verzia dostupného modelu je stále veľmi podobná prvému iPhonu, ktorý sa spoliehal na 2G pripojenie. Má Home Button, výrazne rámčeky vo vrchnej a spodnej časti a rovnako aj jednu šošovku fotoaparátu.

Nie sa čomu čudovať, že práve iPhone je považovaný za pioniera dotykových smartfónov. Aj keď tu boli riešenia od iných značiek dávno predtým, Apple všetkým ukázalo cestu, na ktorú následne naskočilo množstvo konkurenčných spoločností.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Po príchode iPhonu sa skrátka celý trh zmenil, no Apple je našťastie naďalej lídrom priemyslu. Dokazujú to aj predajné čísla posledného iPhonu 13, ktoré sú doslova fenomenálne. Tak čo, ktorú generáciu ste vlastnili vy? Napíšte nám do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -