Určite to poznáš, v poslednej dobe je Apple terčom kritiky práve preto, lebo jeho iPhone 6S a 6S Plus má problémy s batériou a okrem iného sa pri menšej zime bezdôvodne vypína, aj keď sú percentá batérie stále na 25-40%. Je to dosť nepríjemné a ľudia majú často problém ho používať. Telefón sa proste buď vypne a hlási nedostatok energie alebo sa stále reštartuje, percentuálne je však stále niekde na viac ako 20%. Vieme, ako si pomôcť v zime, proti takýmto problémom. 

Zaujímavý trik

Určite teraz rozmýšľaš nad tým, aké príslušenstvo, kryty, či handričky ti budeme ponúkať. Sklameme ťa, k tomu, aby si zahrial telefón, nebudeš potrebovať naozaj nič. Stačí len použiť sedliacky rozum, tak ako sme ho v tomto prípade použili my. Pokiaľ si vonku, je tam teplota pod -1 a ty nemáš ako ohriať svoj telefón, logicky ťa asi napadne jediná teplá vec, teda tvoje telo. V zime to ale môže byť trošíčku problém a hlavne tiež nie je veľmi príjemné, keď sa dotkne doslova ľadové hliníkové telo tvojej pokožky.

- Reklama -

Chápeme, pokiaľ človek telefón potrebuje, vyskúša čokoľvek, ale častokrát ohreje len hliníkové šasi, vnútro zariadenia ostáva studené a telefón tak nefunguje. Ako teda telefón zohriať zvnútra? Ono je to vlastne jednoduché a nie je v tom žiadna veda. Potrebuješ k tomu napríklad GTA: San Andreas, CSR 2 prípadne Real Racing 3. Čo majú tieto hry na iOS spoločné? Sú náročné! To je presne to, čo v zime potrebuješ. Pri náročnejších procesoch sa bude tvoj telefón sám od seba zahrievať. Pokiaľ telefón používaš aktívne, určite si si už všimol, že pri náročných úlohách citíš na šasi niekedy silné teplo.

iPhone - svetapple.sk

Je to logické a takto sa tvoj iPhone jednoducho zohreje zvnútra. Pokiaľ sa ti vypína pri 25% až 45% baterky, určite neváhaj toto vyskúšať. Je síce pravda, že sa tým percentá podstatne skrátia, ale na ten jeden telefonát alebo správu stačiť určite budú.

Navyše, je lepšie aspoň čosi ako nič, v tomto prípade sa ti viac oplatí minúť nejakú baterku, aby si mohol telefón vôbec používať, ako nechať telefón vybitý bez toho, aby sa s ním dalo čokoľvek robiť. Zimné obdobie je hold sviňa a svoj názor sme napísali aj v tomto článku, ale pokiaľ sa ti neprispôsobí zariadenie alebo akýkoľvek výdobytok modernej doby, musíš sa mu žiaľ prispôsobiť ty a toto je presne ten príklad. Tak teda prajeme krásnu zimu s funkčným telefónom vo vrecku :). Pokiaľ chceš ešte nejaké rady do zimy, prečítaj si náš článok, ktorý ti presne povie, ako sa oň máš starať v chladnom zimnom období 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.