Spoločnosť Apple nám už na budúci týždeň 12. septembra predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý dostane plno technologických vychytávok. Nebude to však jediná novinka, ktorej sa na očakávanom evente Wonderlust dočkáme. Ako informujú zdroje z dodávateľských reťazcov, firma chce predstaviť aj prepracované kryty pre tento smartfón, ktoré už nebudú kožené.

Ako informuje Majin Bu, nové puzdrá majú byť vypracované technológiou „Fine Woven Twill„, čo je typ textilného tkania vyznačujúci sa diagonálnym pruhom. Zaujímavé však je, že tento materiál nie je odolný voči vode, takže by sa pri kontakte s ňou mohol poškodiť. Pri iPhone, ktorý voči vode odolný je vďaka normám IP67 a IP68 ide o trochu zvláštne riešenie. Dvojnásobne to platí vtedy, keď sa dozviete očakávanú cenu tohto puzdra. Nechytajú sa na ňu ani súčasné kožené a už vôbec nie silikónové kryty, ktoré Apple pravdepodobne vyradí z ponuky.

Obal s očakávaným názvom FineWoven by sa mal totiž v Číne predávať za maloobchodnú cenu 800 jüanov. V USA by to potom mohlo byť 109 dolárov a na Slovensku podľa porovnania aktuálnych cien približne 119 €. Čítate správne.

Vraj pôjde o inovatívny materiál priamo od Apple 

Kryt pre iPhone 15 vo vyhotovení FineWoven
Zdroj: X / Majin Bu

Dôvodom, prečo bude tento obal taký drahý ma byť to, že ide o inovatívny materiál, ktorý vyvinula priamo spoločnosť Apple. Zameraný má byť pravdepodobne na ekológiu, čo bude aj dôvod, prečo výrobca navždy opustí kožené puzdra.

Nebudeme si klamať, mrzieť nás to príliš nemusí, nakoľko tieto pomerne drahé obaly toho zas tak veľa nevydržali a často sa na nich objavili viditeľne poškodenia už po pár mesiacoch používania.

Kryt pre iPhone 15 vo vyhotovení FineWoven
Zdroj: X / Majin Bu
Kryt pre iPhone 15 vo vyhotovení FineWoven
Zdroj: X / Majin Bu

Každopádne, ak chce Apple ku svojim novým iPhonom 15, pri ktorých je z viacerých zdrojov potvrdené zvýšenie ceny ponúkať ešte viac, ako 100 € obaly, je otázne, či si ich vôbec niekto zaobstará. Na trhu sú predsa kvalitnejšie a oveľa dostupnejšie alternatívy od iných výrobcov, z ktorých si môžu ľudia vyberať. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Európe sa objavil nový spôsob hackovania iPhonov. Odhalené môžu byť správy, kontakty či dokonca heslá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -