Spoločnosť Apple pripravuje dva úplne nové produkty. Tým prvým bude drahý headset pre zmiešanú realitu, ktorý by mohol byť predstavený v januári 2023, a druhým inteligentné okuliare pre AR za oveľa nižšiu cenu. Práve v súvislosti s nimi sa teraz objavili ďalšie úniky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa poznámky analytika spoločnosti Haitong Intl Tech Research Jeffa Pu (prostredníctvom 9to5Mac) sa dostali AR okuliare do fázy vývoja dizajnu, čo je dôležitý míľnik na ceste ku konečnému produktu.

Analytik ďalej upresňuje, že prototyp bude hotový do konca roka a masová výroba sa má začať v druhej polovici roka 2024. Samozrejme, situácia sa môže zmeniť, pretože dnes nemôžeme na 100 % počítať vôbec s ničím. Dôvodom sú problémy a omeškania v dodávateľských reťazcoch spôsobené pandémiou a vojnou na Ukrajine.

Okuliare s AR budú produktom pre všetkých 

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: NextPit

Informácie ohľadom tohto zariadenia sú zaujímavé už len preto, že o okuliaroch na rozšírenú realitu sme toho zatiaľ nepočuli veľa, respektíve určite nie toľko, ako o náhlavnej súprave pre zmiešanú realitu, ktorú sa Apple chystá oznámiť začiatkom roka 2023. Tá má byť podľa odborníkov aj poriadne drahá.

Na strane druhej, Apple AR sa formujú ako produkt, ktorý môže využiť oveľa viac ľudí než spomínaný Headset, a niektorí dokonca tvrdia, že tieto okuliare majú potenciál nahradiť náš iPhone v priebehu 10 rokov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Na rozdiel od objemnejších náhlavných súprav pre zmiešanú realitu, ktoré budete pravdepodobne môcť nosiť maximálne pár hodín a ktoré sa budú zameriavať na rýchly čip a kvalitnú grafiku, okuliare AR sú určené na ľahšie používanie počas celého dňa podobne, ako dioptrické okuliare na predpis. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať v praxi.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -