Spoločnosť Apple predstavila v roku 2016 iPhone 7 a iPhone 7 Plus, ktorý mal jedno dôležité prvenstvo. Ako prvý smartfón s nahryznutým jablkom v logu ponúkal odolnosť voči vode na základe normy IP67.

Prečítajte si tiež  Apple predstavuje funkciu "Tap to Pay", ktorá umožňuje prijímať bezkontaktné platby cez iPhone

A aj keď novšie modely už spĺňajú aj normu IP68, kontaktu s vodou by ste sa mali tak či onak vyvarovať. Firma totiž neuznáva reklamácie „utopených“ zariadení.

iPhone a voda. Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste.

Toto sa pochopiteľne nepáči používateľom a ako už býva zvykom, v USA vznikla menšia skupina žalobcov, ktorí dohnali Apple kvôli vodeodolnosti pred súd.

Podľa ich presvedčenia firma klamala v marketingových materiáloch a takisto precenila schopnosti svojich zariadení. Tie vraj vôbec nie sú vodeodolné a voda ich naopak ľahko poškodí.

Apple testuje zariadenia v laboratóriách s úplne čistou vodou 

iPhone reproduktor vodaŽaloba, ktorá bola podaná v štáte New York ešte minulý rok odhalila, že Apple v prípade vodeodolnosti nehovorí o skutočných podmienkach. Aby sme boli presnejší, firma garantuje vodeodolnosť na základe testov vo svojich laboratóriách a navyše pri vode, ktorá neobsahuje chlór alebo soľ. Je teda úplne čistá…

A aj keď to na prvý pohľad vyzeralo tak, že Apple môže mať s týmto súdnym sporom skutočné problémy, predikcie sa napokon nenaplnili. Sudca totiž celý návrh zmietol zo stola, pričom potvrdil, že spoločnosť Apple nijako nezavádza svojich používateľov. Problémom vraj bolo aj to, že žalobcovia nemali k dispozícii dostatok dôkazov, ktoré by potvrdzovali ich tvrdenia.

iPhone reproduktor vodaTaktiež žalobcovia nedokázali nijako preukázať, že sa pri rozhodovaní o kúpe svojich iPhonov spoliehali na údaje, ktoré sa nachádzali v marketingových materiáloch spoločnosti Apple.

Technologický gigant teda túto vojnu vyhral a nateraz si môže vydýchnuť. Ak vás zaujíma téma vodedodolnosti trochu viac do hĺbky, prečítajte si tento článok, v ktorom sme sa jej venovali.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.