Už dlhšiu dobu sa v kuloároch šepká, že spoločnosť Apple plánuje prejsť na randomizované sériové čísla pre budúce produkty. Začiatkom roka 2021 sa tieto zvesti stali realitou a prechod sa po prvýkrát ukázal práve na fialovom iPhone 12. Zatiaľ sa však bavíme len o niektorých krajinách a kusoch.

Ako uvádza Aaron Zoll (známy zahraničný youtuber), nové farebné prevedenie smartfónu disponuje 10-znakovým formátom sériového čísla, ktorý je iný, než 12-znakový formát, používaný u väčšiny zvyšných produktov od spoločnosti Apple. Zmena bola zatiaľ detekovaná len u väčšej, 6,1″ palcovej verzie. Ako však uvádza Aaron, v najbližších dňoch sa pokúsi vyhľadať aj fialový iPhone 12 mini s 5,4″ displejom, ktorý má taktiež 10-znakové sériové číslo.

Zvláštne, že nezačali s AirTagom

AirTag
Zdroj: svetapple.sk

Je zaujímavé, že hoci Apple predstavilo AirTag, ktorý mohol pokojne prísť s touto zmenou ako s veľkou novinkou, vybralo si radšej nové farebné prevedenie iPhonu 12. Lokalizátor má k dispozícii štandardný formát sériového čísla, no súvisieť to môže s tým, že je hotový prakticky už 2 roky. Vtedy sa o zmene ešte nediskutovalo.

V súčasnosti nám teda neostáva nič iné ako čakať, či zmenu sériového čísla prinesie aj nový iMac 24″, iPad Pro M1 či Apple TV 4K s prepracovaným ovládačom.

Všetky vymenované zariadenia si už môžete predobjendať u autorizovaného predajcu m:zone s tým, že sa k ním dostanete medzi prvými na Slovensku. Čím skôr to urobíte, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa z nich budete tešiť už o niekoľko týždňov. Hovoríme to preto, lebo aj Apple čoskoro dobehne kríza spojená s výrobou polovodičov

Nové sériové čísla od Apple

Na záver len doplníme, že nový formát sériového čísla bude pozostávať z náhodného alfanumerického reťazca, počítajúceho s 8 až 14 znakmi. Apple začne s desiatimi znakmi a postupne sa budú označenia odlišovať. Podrobnosti ešte nepoznáme.

Je zaujímavé, že technologický gigant do sériových čísel už nebude skrývať podrobnosti o konfigurácií či výrobe daného kusu zariadenia.

Dodnes takto viete napríklad zistiť, či je váš iPhone úplne nový alebo repasovaný. Technologický gigant zároveň odporučil autorizovaným predajcom, aby sa pripravili na prechod. Stalo sa tak minulý mesiac.

Prečítajte si tiež  Toto sú tri spôsoby, ako zistiť sériové číslo vašich Apple Watch. V budúcnosti vám to môže zabezpečiť výmenu za nový kus mimo záruky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -