Okrem viacerých skvelých funkcií, ako je napríklad možnosť používať Face ID s rúškom alebo pridať očkovací certifikát EÚ do aplikácie Wallet, obsahuje prvá beta verzia iOS 15.4 aj viac ako 37 nových Emoji ikoniek. Tie nám boli predstavené ešte na jeseň minulého roka. Niektoré z nich sú pekne kontroverzné.

Práve v septembri 2021 odhalil Unicode svoju najnovšiu aktualizáciu Emoji 14.0, ktorej vydanie bolo až do včerajšieho dňa v nedohľadne. Napokon sa ale ukázalo, že o pár týždňov budú súčasťou iOS 15.4. Aktualizácia Emoji obsahuje 37 úplne nových obrázkov, ktoré obsahujú až 838 všemožných variantov.

Niektoré nové Emoji ikony sú dosť kontroverzné 

Medzi nové Emoji patrí napríklad topiaca sa tvár, tvár s vykúkajúcim okom, ruky so srdcom, osoba s korunou, troll, vybitá batéria, röntgen, zahryznutie do pery, ukazujúci prst, podanie ruky a mnohé ďalšie.

Medzi najkontroverznejšiu môžeme považovať určite ikonu tehotného muža. O tej sme už písali dávnejšie v tomto článku.

Nové ikony budete môcť automaticky používať po prechode na iOS 15.4, pričom sa vám zobrazia v ponuke klávesnice. Ako sme už napísali vyššie, nový update je zatiaľ v rukách beta testerov a netrúfneme si odhadnúť, kedy sa ku nemu dostanú aj bežní používatelia.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Vzhľadom ale na to, že je inovácii skutočne požehnane predpokladáme, že to potrvá možno aj dlhšie ako mesiac. Novinka dokonca môže byť k dispozícii až po prvej jarnej (marcovej) Keynote, no to je zatiaľ nepravdepodobné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.