Keďže sa nám predstavenie nových iPhonov už neúprosne blíži, rozhodli sme sa urobiť prehľadný a stručný článok venovaný tomu čo prinesie. iPhone 11/ 11 Pro – Sumarizácia toho, čo o ňom vieme.

iPhone 11/ 11 Pro: Sumarizácia toho, čo o ňom vieme.

Nový model ešte nebol ohlásený a dokonca nebola ohlásená ani len Keynote, na ktorej bude predstavený. Z minulých rokov už ale teraz vieme, že príde v septembri. Podľa starších únikov by sa mal do predaja dostať okolo 20. septembra čo naznačuje, že Apple tento produkt hodlá predstaviť niekedy okolo 10. septembra s tým, že 13.9. začnú predobjednávky.

Dočkáme sa konkrétne troch nových modelov. Pvým v portfóliu bude iPhone 11, ten nahradí súčasný iPhone XR. Druhým bude iPhone 11 Pro s 5,8″ displejom, ten nahradí iPhone XS. Najväčším v ponuke má byť zase iPhone 11 Pro. Tento krát však bez označenia max. Zariadenie ponúkne 6,5″ displej a nahradí iPhone XS Max.

iPhone 11 dostupný iPhone pre masy, nahrádzajúci populárny XR.

iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. - svetapple.sk
iPhone 11: Sumarizácia toho, čo o ňom vieme. – svetapple.sk

Nový iPhone 11 príde na miesto dnes veľmi populárneho modelu so 6,1″ LCD displejom na celej prednej strane. Jeho zobrazovacia technológia sa nezmení. Pravda uvítali by sme možno trochu väčšie rozlíšenie ale Apple musí nejako oddeliť high-end smartfóny od strednej triedy kam má aj iPhone 11 zapadať. Telefón teda ponúkne 1792 x 828px s 326 ppi, čo síce nikoho nenadchne ale ani neurazí.

Čo sa týka výkonu tak o ten sa postará ďalšia generácia čipu pre iPhone. Konkrétne Apple A13 Bionic. Jeho konkrétne parametre nepoznáme. To čo ale na isto vieme je, že bude samozrejme medzigeneračne výkonnejší a tiež energeticky úspornejší. Čo sa týka kapacity batérie, tá by mala narásť na 3200 MAh. To považujeme dnes za taký lepší štandard.

Na zadnej strane sa mierne pozmenia farby. Podľa všetkého Apple úplne vyradí modrú a korálovú. Nahradí ich smaragdovou zelenou a levanduľovou fialovou. K jednej šošovke fotoaparátu pribudne druhá. Malo by ísť o teleobjektív, teda podobne ako pri súčasnom iPhone XS. Vďaka tomu bude schopný aj „najlacnejší“ iPhone vytvárať pomerne kvalitné portréty. Zariadenie príde s kapacitou 64GB, 256GB a 512GB. Štartovacia cena bude pravdepodobne na úrovni okolo 699$. Za vyššiu variantu zaplatíte 799$ a za najvyššiu potom 899$. Je to malý rozdiel oproti minulému roku. iPhone XR štartoval na 749$. (Ceny pochádzajú z predpovedí analytikov).

Prečítajte si tiež  iPhone si kupujú bohatší používatelia. Porovnanie s Androidom ukazuje extrémne rozdiely

iPhone 11 Pro 5,8″ ako zlatá stredná cesta spĺňajúce najvyššie štandardy

iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max by mohli byť 2 rozličné zariadenia - svetapple.sk
iPhone 11 Pro s 5,8″ displejom – svetapple.sk

Nový iPhone 11 Pro príde na miesto iPhonu XS s 5,8″ OLED displejom. Aj v tomto prípade ostane displej rovnaký. Dočkáme sa teda vysokého rozlíšenia 2436 x 1125px s 458 ppi. Negatívom oproti súčasnej generácií má byť absencia 3D Touch technológie. Tú by mala nahradiť Haptic Touch. Tá nebude reagovať na silu stlačenia ale na čas.

O výkon sa postará zase procesor Apple A13 Bionic, ktorý nebude iný ako v iPhone 11. Ponúkne teda rovnaké vlastnosti. Dá sa dokonca predpokladať, že v iPhone 11 Pro bude ešte o čosi slabší ako v klasickej jedenástke a to preto lebo telefón ponúka o trochu väčšie rozlíšenie. Rozdiely budú ale tak minimálne, že si to používateľ bežným okom ani len nevšimne. Batéria by mala mať kapacitu až 3500 MAh. To je vzhľadom na malé rozmery celkom nadštandard.

Zadná strana by nemala priniesť žiadne prekvapenia. Dočkáme sa teda čiernej, bielej a zlatej farby. Dizajn by mal byť tak ako pri všetkých troch modeloch mierne odlišný od súčasnej generácie. Hovoríme práve o skle, ktoré nebude lesklé ale matné. Bude o čosi viac pripomínať hliník a dizajn bude originálnejší.

K dvom šošovkám fotoaparátu sa pripojí ešte jedna (fanúšikmi nazývaná aj ako „trojplatnička“). Tá by mala ponúknuť širokouhlý záber podobne ako konkurencia. Kvalita fotografii a tiež videa by mohla byť podstatne lepšia. Bude podobná ako Fish-Eye. Čo sa týka pamäte tak telefón bude dostupný v 64GB, 256GB a opäť 512GB. 1TB sa zatiaľ nekoná. Cena by mohla štartovať už na úrovni 899$ aby Apple oslovilo viacej používateľov. Práve 1000$ hranicu je podľa výskumov ochotných prekročiť len 7% ľudí. Takto by ju telefón značne podliezal. Za verziu 256GB by ste potom zaplatili pravdepodobne 1049$. Za vrcholný 512GB model 1 199$. (Ceny pochádzajú z predpovedí analytikov). Apple potrebuje predávať nie ukazovať svoju exkluzivitu. Minulý rok pocítilo, že to nemá veľmi význam nasadzovať prehnané čiastky.

iPhone 11 Pro 6,5″ bude vrchol ponuky. Zariadenie pre najnáročnejších používateľov.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro 6,5″ displejom – svetapple.sk

Najväčší iPhone 11 Pro nahradí model XS Max so 6,5″ Super Retina OLED displejom. Tento telefón ponúkne zase rovnakú zobrazovaciu technológiu a tiež rozlíšenie 2688 x 1242px a 458 ppi. Tak isto sa zbaví 3D Touch.

Čo sa týka procesora, bude rovnaký. Apple A13 Bionic. Batéria by mohla atakovať hranicu až 4000MAh, čo spĺňa najprísnejšie nároky zákazníkov. Ostatné bude prakticky totožné s modelom 11 Pro 5,8″ o ktorom píšeme vyššie. Cena by mohla štartovať na úrovni 999$ za 64GB variant. 256 GB verzia by mohla stáť 1149$ a vrchol s 512GB potom 1299$. (Ceny pochádzajú z predpovedí analytikov).

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcnet
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.