Od predstavenia iPhonu 12 Pro nás delia týždne. Zariadenie predvedie úplne nový dizajn, technológie a výkonný hardvér. Dostupné by malo byť vo viacerých farebných prevedeniach. Rozhodli sme sa vám ich ukázať na našich exkluzívnych 3D renderoch.

iPhone 12 Pro a jeho dizajn

Podobné vizualizácie sme priniesli ešte v júni tohto roka. iPhone 12 Pro sa na nich vyskytoval v novej farbe „Navy-Blue“. V tom čase sme žiaľ nepoznali niektoré detaily. Týkali sa najmä usporiadania šošoviek zadného fotoaparátu. Koncept sme preto oprášili, upravili a dnes vám ukážeme ďalšie rendery založené na posledných únikoch.

Zariadenie poskytuje plochý lesklý rám vypracovaný z nehrdzavejúcej ocele. Na zadnej strane nájdeme elegantné mliečne/matné sklo, pripomínajúce hliník. Na dotyk by mali materiály pôsobiť rovnako, ako u predchodcu. Zmenia sa tak len tvary.

V štvorcovom výreze sa budú nachádzať opäť 3 šošovky fotoaparátov. Usporiadanie do štvorca sa s vysokou pravdepodobnosťou nekoná. LiDAR skener má byť oveľa menší, než sme predpokladali a inžinieri ho zakomponujú do pravej spodnej časti výrezu (iPhone 11 Pro ma na tomto mieste mikrofón).

Presnú farebnú paletu zatiaľ nepoznáme. iPhone 12 Pro sa určite predstaví v prevedení Silver (biela) a Space Gray prípadne Black (vesmírne šedá alebo čierna).

Očakáva sa aj zámena Midnight Green (tmavozelenej) za Navy Blue (tmavomodrú). V ponuke zrejme ostane klasický variant Gold (zlatá). V poslednej dobe sa špekuluje s červenou PRODUCT (RED) po vzore Apple Watch Series 6. Tú sme ale v renderoch nepoužili.

Po výkonnostnej stránke očakávame od iPhonu 12 Pro procesor A14 Bionic a 6GB operačnej pamäte RAM. Cena základného modelu bude štartovať na úrovni 999$ (na Slovensku cca 1150€).

Dobrou správou je, že by mal poskytnúť 128GB úložisko. Do komentára nám napíšte, ako sa vám páčia naše nové rendery a či plánujete nákup iPhonu 12/12 Pro.

Prečítajte si tiež  iOS 17 stále trpí bezpečnostnou chybou. iPhony sú vďaka nej zraniteľné voči hackerom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.