Súčasná doba je plná komplikácií a do veľkej miery to pociťujú aj výrobcovia spotrebnej elektroniky. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple, ktorá si väčšinu svojich produktov dáva vyrábať v Číne. Podľa analytika Ming-Chi Kua však táto firma pracuje na tom, aby do čo najväčšej miery diverzifikovala svoje dodávateľské reťazce. Aj preto vstúpi medzi dodávateľov niektorých komponentov pre iPhone 14 doposiaľ neznáma spoločnosť SG Micro.

Kuo uvádza, že Apple sa chce vyhnúť akémukoľvek nedostatku dielov po začatí hromadnej výroby nového iPhonu 14, ktorá je naplánovaná na august 2022. Predstavenie zariadenia má potom prebehnúť v polovici septembra a začiatok predaja na konci toho istého mesiaca. No a keďže chce mať firma v tomto čase vyrobených už niekoľko miliónov jednotiek pre nedočkavých zákazníkov, musí sa pripraviť na všetky možné scenáre.

Len pre iPhone 14 Pro / 14 Pro Max

iPhone 14 Pro vo fialovej farbe - Záber z prednej a zadnej strany
Zdroj: Jon Prosser

Známy analytik píše, že spoločnosť Apple overila komponenty spoločnosti SG Micro certifikáciou kvality a bola spokojná s ich výsledným vyhotovením. Aj preto ich bude používať v iPhonoch 14 vyššej triedy, ktoré budeme označovať slovíčkom „Pro“.

Apple v roku 2022 predstaví dve takéto zariadenia, pričom pôjde o menší iPhone 14 Pro so 6,1″ displejom a o väčší iPhone 14 Pro Max so 6,7″ displejom.

SG Micro bude prvýkrát vyrábať komponenty pre prémiovú elektroniku 

iPhone 14 Pro vo sivej / čiernej farbe záber zhora
Zdroj: IAN / Jon Prosser

Čínska firma SG Micro sa už niekoľko rokov špecializuje na integrované obvody. Keďže však nepatrila do dodávateľského reťazca spoločnosti Apple, veľa ľudí o nej ešte nikdy pred tým nepočulo. Technologický gigant z Cupertina bude používať jej komponenty na riadenie napájania vo svojich zariadeniach.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Ming-Chi Kuo tiež dopĺňa, že spoločnosť SG Micro dosiahla technické schopnosti „úrovne 1“, vďaka čomu sú jej produkty vhodné na použitie v prémiovej spotrebnej elektronike. V tejto kategórii má mať firma podľa dostupných formácií svoju premiéru.

Dúfajme teda, že to nedopadne podobne ako so spoločnosťou BOE, ktorá sa špecializuje na displeje a začiatkom tohto roka si upravila komponenty bez akéhokoľvek upozornenia spoločnosti Apple, čo spôsobilo obrovské problémy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -