Uvedenie iPhonu 14 je za dverami a aj preto sa dozvedáme ďalšie správy z Číny, ktoré nám naznačujú, že jeho skúšobná výroba už začala. V rámci tohto procesu Apple odlaďuje posledné detaily a komunikuje so svojimi výrobnými partnermi, aby sa nič nezanedbalo. Ako iste viete, technologický gigant z Cupertina má prísne pravidlá a štandardy, ktoré musia jeho dodávatelia dodržiavať a spĺňať. V opačnom prípade im hrozí dočasné alebo trvalé vyradenie z dodávateľského reťazca podobne, ako to zažila čínska firma BOE.

Portál 9to5mac, ktorý sa odvoláva na informácie od IThome uvádza, že sériová výroba iPhonu 14 začne už na budúci mesiac – v auguste 2022. A hoci sa iPhone 13 predáva aj v súčasnosti mimoriadne dobre, analytici z Wall Street sa domnievajú, že iPhone 14 sa bude predávať ešte lepšie. Tieto tvrdenia sú ale v rozpore so slovami analytika Briana Whita, ktorý vo svojej rozsiahlej správe napísal nasledovné:

„Vzhľadom na slabšiu ekonomiku a inflačné sily, ktoré nahlodávajú rozpočty, môžu mať spotrebitelia väčšie obavy z kúpy pripravovanej jesennej novinky iPhonu 14, prípadne počkajú, kým toto ekonomické peklo pominie, a až potom uskutočnia takýto nákup,“ 

V čase, keď všetci ostatní klesajú vládne iPhone 13 trhu. iPhone 14 by v tom mohol pokračovať

iPhone 13 vo farbe pink a iPhone 13 Pro Max vo farbe sierra Blue
Zdroj: Unsplash / Vanja Matijevic

Do tejto súvislosti však treba napísať, že napriek tomu, že celkový predaj smartfónov na celom svete klesol, súčasný modelový rad spoločnosti Apple vládne trhu. Predaj zostáva obzvlášť silný v Číne, kde zariadenie bojuje s mnohými dostupnejšími značkami od miestnych výrobcov.

Keď sa začali v júni 2022 zmierňovať obmedzenia súvisiace s ochorením COVID-19, Čína oslavovala nákupné prázdniny. Analytik Krish Sankar to okomentoval ako „prudké oživenie dopytu čínskych spotrebiteľov“, čo pomohlo iPhonu 13 udržať si perfektnú dynamiku aj na konci svojho životného cyklu. Aj vďaka tomu sa z neho môže stať možno najpopulárnejší iPhone v histórii spoločnosti Apple. Zatiaľ ale nepredbiehajme.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Pochopiteľne je potom Apple v červených číslach v Európe, kde pociťujeme silné dopady vojny na Ukrajine. Takisto tu firma prišla o veľký trh, ktorým je prakticky celé Rusko. Aj keď sa v krajine vďaka šedej ekonomike iPhony predávajú, sú mimoriadne drahé a pravdepodobne je o ne oveľa nižší záujem než predtým.

Aj Apple verí, že iPhone 14 bude extrémne úspešný 

iPhone 14 Pro Max v striebornej, zlatej a čiernej verzii na tmavom pozadí
Zdroj: Volodymyr Lenard

Nie je prekvapením, že vzhľadom na úspech predchodcu, má spoločnosť Apple od iPhonu 14 veľké očakávania. Ako píše IThome, firma dala svojim dodávateľom o niečo vyššiu prognózu predaja ako minulý rok.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Keďže sa má výroba začať v auguste, podľa všetkého je reálne aj septembrové uvedenie na trh. Zariadenie by malo byť predstavené už 13. septembra, predobjednávky začnú 16. septembra a začiatok predajov 23. septembra.

Všetko to však ešte môže ovplyvniť niekoľko premenných, ako napríklad vývoj situácie na Ukrajine, nedostatok polovodičov alebo vracajúca sa infekcia ochorenia COVID-19.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -