Čínska spoločnosť Xiaomi oznámila svoje nové zariadenia, medzi ktorými nájdeme okrem smartfónu aj inteligentné hodinky podobné Apple Watch či tablet pripomínajúci iPad.

Obe vlajkové lode Xiaomi radu 12T sú vybavené profesionálnymi fotoaparátmi, ktoré používateľom ponúkajú výnimočný zážitok z fotografovania so smartfónom.

Vďaka prvotriednemu 200 Mpx obrazovému systému podporenému prelomovým hardvérom a vlastnými pokročilými algoritmami umelej inteligencie Xiaomi poskytuje Xiaomi 12T Pro vynikajúce snímky s vysokou ostrosťou, účinným nočným fotografovaním a rýchlym zaostrovaním.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Tie spolu s množstvom ďalších optimalizácií umožňujú zachytiť jemné detaily aj pri slabom osvetlení alebo pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov bez straty zaostrenia.

Fotoaparát je tiež vybavený 2-násobným zoomom v snímači, ktorý dokáže využiť možnosti veľkého senzora s rozmerom 1/1,22″ na zhotovovanie perfektných portrétov. Vďaka funkciám Xiaomi ProCut a Ultra burst vám Xiaomi 12T Pro pomôže inteligentne orezať a vytvoriť profesionálne vyzerajúci obsah. Na odomknutie kreativity pri tvorbe filmov podporuje Xiaomi 12T Pro 8K video v plnom rozlíšení.

Popritom Xiaomi 12T implementuje trojitú sústavu fotoaparátov: 108 Mpix hlavný fotoaparát profesionálnej triedy, 8 Mpix ultraširokouhlý fotoaparát a 2 Mpix makro fotoaparát. Vďaka výkonným funkciám pri slabom osvetlení sú fotografie ostré a jasné aj v náročných situáciách.

Poriadny výkon vďaka procesoru Snapdragon 8+ Gen 1

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12T Pro je vybavený najvýkonnejším procesorom Snapdragon 8+ Gen 1 so špičkovým 4nm výrobným procesom TSMC, ktorý výrazne zvyšuje výkon CPU a GPU o 16,7 %, resp. 11 % v porovnaní so Snapdragonom 8 Gen 1 a znižuje spotrebu energie každého z nich o 33 %, resp. 30 %.

Xiaomi 12T Pro je vybavený systémom odvádzania tepla, ktorý pozostáva z odparovacej komory o 65 % väčšej s o 125 % väčším pokrytím tepelným materiálom ako Xiaomi 11T Pro, a poskytuje tak plynulý používateľský zážitok a skvelú energetickú účinnosť bez obáv z prehriatia.

Dostupnejšia verzia Xiaomi 12T má iný procesor

na 5nm výrobnom procese TSMC. Čip je kompletne prepracovaný s úplne novou štruktúrou GPU, čím sa v porovnaní s jeho predchodcom zvýšil výkon a energetická účinnosť až o 30 %, ako aj taktovanie, vyrovnávacia pamäť a rýchlosť ukladania dát, čo vedie k oveľa rýchlejšiemu používateľskému zážitku.

Či už ide o zachytávanie neuveriteľných fotografií a videí, sledovanie filmov alebo prechádzanie sociálnych sietí, Xiaomi 12T poskytuje špičkový výkon vo všetkých vašich obľúbených momentoch.

Obrovská batéria s extrémne rýchlym nabíjaním

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Séria Xiaomi 12T ponúka neuveriteľnú výdrž batérie aj medzi vlajkovými loďami Xiaomi a výnimočne rýchle nabíjanie. Oba telefóny majú veľkú 5 000 mAh batériu a sú vybavené 120W HyperCharge nabíjaním. Oba sa dokážu nabiť na 100 % už za 19 minút a sú pripravené až na 13,5 hodiny zapnutej obrazovky.

Prečítajte si tiež  Vražda kvôli iPhonu? Žiaľ áno!

Vďaka technológii Xiaomi AdaptiveCharge sa navyše zariadenia učia každodenné nabíjacie postupy používateľov, aby optimalizovali dlhodobé zdravie batérie.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

S podporou batérie s dlhou výdržou a super nabíjania od Xiaomi môžu používatelia bez obáv ísť kamkoľvek, robiť čokoľvek a nikdy nepremeškať žiadnu výnimočnú chvíľu.

V tejto časti by sme chceli doplniť, že aktuálne najväčší iPhone 14 Pro max ponúka kapacitu batérie na úrovni 4 323 mAh a jeho výdrž na jedno nabitie zanedbateľne prekonáva iPhone 13 Pro Max z minulého roka, ktorý je absolútnym lídrom rebríčkov.

iPhone 14 Pro Max Always-On
Zdroj: Future

Okrem toho zariadenie od Apple podporuje maximálne 20 W káblové, 15 W MagSafe a 7,5 W Qi nabíjanie. Testy však dokázali, že energia môže do akumulátora plynúť aj o čosi rýchlejšie.

Displej s obrovským rozlíšením a kvalitným zobrazením

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Mega zážitok zo sledovania je vďaka 6,67″ CrystalRes AMOLED displeju radu Xiaomi 12T samozrejmosťou. S rozlíšením 1220p a viac ako 68 miliardami farieb sú oba displeje optimálne navrhnuté tak, aby vyvážili ostrosť, farebné detaily a energetickú účinnosť.

Displej je navyše obohatený o inteligentné funkcie, ako je AdaptiveSync, ktorá dynamicky upravuje obnovovaciu frekvenciu na základe zobrazovaného obsahu. Medzitým pre všetkých používateľov, ktorí komunikujú so svojimi telefónmi Pro dlhší čas. A napokon režim Adaptive Reading znižuje množstvo vyžarovaného modrého svetla, aby sa zlepšilo pohodlie očí.

Séria Xiaomi 12T je podčiarknutá ikonickým prémiovým dizajnovým prvkom. Zakrivená matná zadná strana zabezpečuje zníženie odtlačkov prstov na zadnom paneli spolu s kompaktným pocitom v ruke. Predná a zadná strana, zhora nadol, tak vyzerá dokonalý dizajnový jazyk vlajkovej lode ponúkaný na našom trhu v 2 úžasných farbách: Čierna a modrá.

Cena a dostupnosť

Séria Xiaomi 12T je k dispozícii v predaji od 13. októbra prostredníctvom oficiálnych kanálov Xiaomi. Xiaomi 12T Pro sa na slovenskom trhu dodáva v dvoch pamäťových variantoch, 8 GB + 256 GB a 12 GB + 256 GB, s cenou od 799 EUR.

Xiaomi 12T sa na slovenskom trhu dodáva v dvoch pamäťových variantoch, 8 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB, s cenou od 599 EUR.

Je to priamy konkurent pre iPhone 14 / 14 Pro

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Keď vezmeme do úvahy celú hardvérovú výbavu, akú ponúka špičkový Xiaomi 12T Pro, zistíme, že táto vlajková loď čínskeho výrobcu je za cenu 799 eur vlastne veľmi lacná. Priameho konkurenta z radov spoločnosti Apple si dnes môžete kúpiť za cenu od 1 449 eur, čo je v podstate dvojnásobok.

Samozrejme, ale platí, že každý si musí vybrať to, čo mu viacej vyhovuje. Niekto preferuje jednoduchosť a ekosystém platformy od spoločnosti Apple a iný zase väčšiu voľnosť pri používaní zariadení s operačným systémom Android.

Prečítajte si tiež  Pozrite si ako vyzerali koncepty iPhonu!

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na smartfón Xiaomi 12T / 12T Pro vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here