Spoločnosť Apple minulý rok zaviedla nové tlačidlo „Action Button“, ktoré v modeloch iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max nahradilo prepínač tichého režimu. Zdá sa, že v nadchádzajúcej generácii sa dočkáme rozšírenia funkcionality vďaka ďalšiemu tlačidlu. Novinka poslúži na rýchlejší prístup k fotografickým funkciám.

Modelový rad iPhone 16 prinesie nové tlačidlo s názvom „Capture Button“, ktoré zjednoduší celý proces fotenia. Apple v tomto prípade zvolí rozdielny prístup ako pri akčnom tlačidle, keďže sa ho dočkajú všetky nové modely, vrátane základného iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus.

Apple chce novým tlačidlom zjednodušiť fotenie na iPhone

Tlačidlo Capture by malo byť umiestnené na pravej strane zariadenia, hneď pod zamykacím tlačidlom. Základnou myšlienkou tejto novinky je, aby sa používatelia získali rýchlejší a jednoduchší prístup k fotografovaniu bez toho, aby museli otvárať aplikáciu Kamera.

iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na úniku (makety)
Zdroj: Sonydicskon / X

Tlačidlo bude mať mechanickú konštrukciu, ktorá umožní fyzické stlačenie a vysunutie. Pôvodne sa špekulovalo o kapacitnom stláčaní, no tento nápad zrejme spoločnosť Apple opustila.

Povrch tlačidla bude citlivý na dotyk, čo umožní používateľom zväčšovať alebo zmenšovať obraz posunutím prsta po povrchu tlačidla. Okrem toho bude možné zaostriť snímku ľahkým stlačením a aktivovať uzávierku silnejším stlačením. Vďaka tomu sa dočkáme väčšej kontroly nad fotografovaním, hlavne v prípade zoomovania.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro prinesie novinku v podobe špeciálneho zafarbenia zadného skla

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -