Spoločnosť Apple si pre nás pomaly ale isto chystá úplne nový iPhone 16, ktorý príde na trh v septembri 2024 a ponúkne plno zaujímavých noviniek. Pokiaľ sledujete dianie vo svete a situáciu so smartfónmi, určite ste zachytili informáciu, že týmto zariadeniam v poslednom období klesali predaje. Apple to však bude chcieť už čoskoro zmeniť.

iPhone 16 príde v prvom rade so zaujímavými dizajnovými zmenami. Základné modely budú mať prepracované zadné kamerové moduly na štýl iPhonu X / XS a prémiové verzie s označením „Pro“ dostanú zas o 0,2″ väčšie uhlopriečky, čo môže byť lákavé pre obrovské množstvo potenciálnych záujemcov. Zďaleka to, ale nie je jediný dôvod, prečo si myslím, že iPhone 16 bude schádzať z predajných pultov ako teplé rožky.

Apple tieto telefóny totiž vybaví aj úplne novou generáciou 3 nm procesorov s označením A18 a A18 Pro, ktoré môžu patriť k tomu najvýkonnejšiemu na svete.

Predpokladám, že čip A18 bude prezlečeným procesorom A17 Pro z minulého roka, ktorý ponúkal extrémny extrémny výkon vďaka šesťjadrovému CPU aj GPU, 8GB RAM či hardvérovému ray-tracingu.

A18 Pro potom posunie hranice z hľadiska výkonu na ešte vyššiu úroveň. Podľa únikov má byť dokonca fyzicky väčší. Zmestiť sa doň má preto oveľa viac tranzistorov v rámci toho istého výrobného procesu, ako do čipu A18.

Na čo nám bude v iPhone 16 Pro takýto výkon?

Čip A18 Pro a iPhone 16 Pro Max
Zdroj: Apple, YouTube / #ios beta news (úprava redakcie)

Ak sa teraz pýtate, na čo je mať dobré v telefóne taký výkon, akým nedisponujú ani niektoré notebooky strednej triedy, odpoveď je jednoduchá.

Už na WWDC 2024, ktorá sa bude konať 10. júna a odštartuje veľkým eventom (u nás o 19:00) uvidíme nový operačný systém iOS 18, o ktorom sa hovorí, že bude najrevolučnejšou aktualizáciou v histórii iPhonu.

Takéto odvážne vyhlásenia nekolujú internetom náhodou. AI, ktorú sem Apple zapracuje, nám výrazne zjednoduší a zrýchli život, čo sa pri produkte, akým je iPhone mimoriadne hodí.

Umelá inteligencia zmenila svet a zmení aj iPhone 

iPhone a iOS 18
Zdroj: Unsplash / Jakub Żerdzicki / Concept Central (snímka obrazovky)

No a práve umelá inteligencia by si mala najlepšie rozumieť s novou sériou iPhonu 16, pre ktorú bola prioritne vyvíjaná.

V plnej miere si ju pravdepodobne užijú aj majitelia iPhonov 15 Pro a 15 Pro Max – nie náhodou s procesorom A17 Pro, ktorý som už spomenul vyššie v súvislosti s čipom A18. Zvyšok však bude mať v tomto smere smolu a na to, aby mal AI vo svojom iPhone bude potrebovať nový model.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá najlepší Čínsky klon iPhonu X!

No a presne to môže byť najväčším lákadlom zo strany spoločnosti Apple. Iste, možno sa mýlim a moje odhady sú až príliš pozitívne.

Na druhej strane sa stačí pozrieť na to, ako dokázala generatívna umelá inteligencia v podobe ChatGPT od spoločnosti OpenAI prakticky zmeniť celý technologický priemysel v priebehu jedného roka.

A keďže sa diskutuje o tom, že Apple s OpenAI pracuje na tom, aby bol ChatGPT priamo integrovaný v každom novom iPhone, stačí si už iba predstaviť, čo môže táto technológia ponúknuť v spolupráci s týmto smartfónom. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára na sociálnych sieťach mi napíšte, čo si o tom myslíte vy. Zmení AI iPhone 16 a spraví ho lákavejšou voľbou u zákazníkov, alebo nie? Konkurenčnému Samsungu to so sériou S24 presne týmto spôsobom vyšlo. Prečo by to teda nemalo vyjsť aj spoločnosti Apple?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -