Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý príde aj v dvoch prémiových prevedeniach. Tie získajú opäť najmodernejšiu verziu 3 nm procesora s označením A18 / A18 Pro, pri ktorom očakávame jednak extrémny výkon, ako aj špičkovú energetickú účinnosť.

S tým však súvisí ešte jedna vec a tou je schopnosť odvádzať teplo. Určite si pamätáte na správy z minulého roka, ktoré hlásali, že iPhone 15 Pro sa prehrieva. V konečnom dôsledku boli pravdivé, nakoľko tento smartfón mal s vysokými prevádzkovými teplotami skutočne problémy. Napokon sa to však podarilo vyriešiť prostredníctvom softvérovej aktualizácie, ktorá prehrievanie zastavila – vieme to z vlastnej skúsenosti.

iPhone 16 sa už prehrievať nebude vďaka tejto zmene 

Každopádne, aby sa už nič podobné neopakovalo, Apple sa pri iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max rozhodol potencionálny problém eliminovať ešte v zárodku a teda pri návrhu hardvéru.

Ako informuje leaker Nguyen Phi Hung na sociálnej sieti X, odvádzanie tepla na iPhone 16 bude riešené unikátnym spôsobom, nakoľko toto zariadenie bude musieť zvládať aj náročné výpočtové požiadavky umelej inteligencie.

Firma to dosiahne konkrétne tým trikom, že NAND čip (úložisko) má byť umiestnený oddelene od základnej dosky, no to, kde sa presne ocitne zatiaľ prezradené nebolo.

Apple už nechce žiadne negatívne PR spojené s prehrievaním 

Každopádne táto malá a na oko relatívne nenápadná zmena by mala spolu s ďalšími hardvérovými vylepšeniami spôsobiť, že iPhone 16 Pro / 16 Pro Max už nebude vytvárať vysoké teploty ani pri náročných úlohách a vďaka tomu sa bude príjemne používať.

Apple sa zrejme poučil aj z minulého roka a podobné chyby nechce opakovať. Keď sa mu totiž začal prehrievať iPhone 15 Pro, spôsobilo mu to veľmi negatívne PR.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 sa môžu premenovať na Apple Watch Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -