Spoločnosť Apple urobila minulý rok veľký krok smerom k zvýšeniu bezpečnosti svojich používateľov. Každý iPhone 14, ako aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 8 a Ultra dostali do vienka satelitné SOS volania, ktoré sa dajú využívať v rôznych častiach sveta, keď sa niečo stane a vy neviete chytiť mobilný signál.

Technologický gigant sa s touto inováciou samozrejme pochválil aj na Apple evente Wonderlust, kde navyše zdôraznil, že ju výrazne vylepšil. Počas prezentácie iPhonu 15 sme tak mohli vidieť aj predstavenie služby „Roadside Assistance via Satellite„, ktorá doplní „Emergency SOS via Satellite„. Fungovať má na absolútne jednoduchom princípe. Pokiaľ sa vám náhodou niečo stane s autom niekde na konci sveta, pomoc si jednoducho privoláte aj bez potreby mobilného signálu.

Túto inováciu bude podporovať iPhone 15 aj iPhone 15 Pro a taktiež pre ňu dostanú spätnú kompatibilitu aj všetky modely iPhonu 14, ktoré spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 a už dokážu komunikovať so satelitom.

Zásadnou nevýhodou je však obmedzená podpora, ktorá by zo začiatku mala byť dostupná len na domácom americkom trhu. Nie je však vylúčené, že sa časom rozšíri aj do ďalších krajín.

Služba, ktorú budú vodiči potrebovať 

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Asistenčnú službu bude možné využiť na množstvo spôsobov. Ak náhodou dostanete defekt a nebudete mať náhradné koleso, alebo len niekde zapadnete a nebudete sa vedieť z daného miesta dostať späť, jednoducho zavoláte pomoc cez satelit a tá vám s vašim problémom pomôže.

Spoločnosť Apple dokonca uzatvorila partnerstvo s Americkou asociáciou automobilov, ktorá je známa pod skratkou AAA a šoférom ponúka rôzne asistenčné služby.

Má to malý háčik. Nie je to zadarmo 

A aj keď to vyzerá absolútne úžasne, pochopiteľne to nie je úplne zadarmo. Na to, aby ste si totiž mohli zavolať asistenčnú službu cez satelit potrebujete členstvo v AAA, ktoré stojí v USA 65 $ (cca 61 €) / ročne.

A hoci spoločnosť Apple doplnila, že zákazníci budú mať možnosť zakúpenia len tejto funkcie bez spomínaného členstva, nikto v súčasnosti nedostal odpoveď na otázku, koľko to vlastne bude stáť.

V tejto súvislosti sa však hodí doplniť, že Apple neponúka zadarmo ani SOS volania cez satelit. Službu majú zákazníci k dispozícii bezplatne vždy na dva roky a potom za ňu musia začať platiť. Ani v tomto prípade však zatiaľ nie je isté, koľko to vlastne celé bude stáť.

Prečítajte si tiež  R.I.P iPhone 5S, ostaneš v našich srdciach!

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -