Spoločnosť Apple podniká ďalšie kroky na to, aby povzbudila vývojárov, testujúcich najnovší operačný systém iOS 16 k odosielaniu chýb a problémov, s ktorými sa stretli. Ako poznamenáva Macrumors, firma ich chce do oficiálneho vydania na jeseň 2022 vyriešiť čo možno najviac, aby mala verejnosť ten najlepší zážitok z jeho používania.

Aj keď sa už mnohí ľudia rozhodli vyskúšať beta verzie, žiadna z aktualizácií, ktoré sme mohli vidieť na WWDC 2022, nebude pre verejnosť dostupná skôr ako v septembri. Je to preto, aby bol výsledný systém dostatočne rýchly, stabilný a energetický úsporný aj na starších zariadeniach, ktoré ešte stále podporuje. To ako sa mu darí na iPhone 8 si môžete pozrieť tu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Cieľom beta testovania je pomôcť vývojárom pripraviť ich aplikácie na nové operačné systémy a tiež umožniť spoločnosti Apple, opraviť chyby a získať spätnú väzbu na systémy pred ich sprístupnením verejnosti.

Keďže ide o beta verziu softvéru, je zvyčajne plná chýb a problémov. Testujúci môžu zistené problémy odosielať spoločnosti Apple pomocou aplikácie Spätná väzba, ktorá je v bete automaticky predinštalovaná.

Apple nemôže opraviť chyby, keď o nich nevie 

Unsplash / Howard Bouchevereau (úprava redakcie)

Proces nahlasovania chýb je však niekedy komplikovaný a testeri to preto nie vždy robia. Nedostatok spätnej väzby sťažuje spoločnostiam identifikáciu a opravu chýb pred vydaním softvéru, ale Apple dúfa, že sa to tento rok zmení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Počnúc iOS 16 a iPadOS 16, ak dôjde k reštartovaniu iPhonu alebo iPadu alebo k závažnej chybe celého systému, systém automaticky vyzve používateľa, aby problém odoslal spoločnosti Apple, vrátane všetkých príslušných protokolov, ktoré môže technik spoločnosti Apple použiť na vyriešenie problému. Snáď to teda niečomu pomôže.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -