Aj keď sa hlavného „lineupu“ iPhonov 14 dočkáme až v septembri 2022, Apple pre nás na začiatku roka chystá prekvapenie. Firma sa totiž rozhodla, že vylepší svoj najlacnejší a zároveň veľmi obľúbený model. iPhone SE 2. generácie teda dostane nástupcu so zaujímavými zmenami a vylepšeniami. Presvedčte sa sami.

Dizajn zariadenia bude funkčným sklamaním

Všetky doterajšie fámy hovoria, že nový iPhone SE 3. generácie bude mať rovnaký dizajn ako súčasný iPhone SE 2. generácie. Zhodujú sa na tom analytici Ming-Chi Kuo a Ross Young ako aj japonský web Macotakara. Očakávať teda môžeme zariadenie, ktoré bude tažiť z tvarov iPhonu 8 predstaveného ešte v roku 2017!

Zariadenie si zachová klasický 4,7″ LCD displej s tlačidlom Domov a technológiou Touch ID. Zákazníci sa tiež môžu tešiť na jemnú korekciu farieb do aktuálnych dizajnových trendov spoločnosti Apple. Novinka by mala dostať aj odtiene Midnight a Starlight (nahradia verzie Black a White).

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Podľa všetkého je dosť možné, že sa pod zadným sklom vyskytne aj MagSafe konektor, ktorý do iPhonu SE 3. generácie pridá možnosť rýchlejšieho 12 – 15 W nabíjania. S tým súvisí aj uvedenie nových krytov, ktoré budú MagSafe podporovať.

Ináč sa však zrejme nič nezmení. Apple v roku 2022 opäť staví na kartu, ktorú otvorilo s predstavením 4,7″ iPhonu 6 ešte v roku 2014. Obľúbený koncept iba vylepší o modernejšie vnútorné komponenty vďaka čomu predĺži jeho životnosť na trhu pokojne aj o 2 roky. Ide o „lišiacky krok“, ktorý zrejme sklame niektorých fanúšikov značky.

Extrémny výkon a klasické úložisko 

A15 BionicSúčasný iPhone SE 2. generácie používa procesor A13 Bionic (7 nm) z iPhonu 11/11 Pro. Podľa portálu Macotakara a analytika Ming-Chi Kua bude ďalšia generácia vybavená rovno čipom A15 Bionic (5 nm), ktorý má byť podobne výkonný ako v iPhone 13 alebo iPade mini 6. generácie.

Po stránke kapacity úložiska nás zrejme nebude čakať žiadne prekvapenie. Predpokladá sa, že základná verzia dostane opäť 64 GB pamäte a vyššia verzia 128 GB pamäte. Ťažko povedať, či sa do predaja dostane aj najvyšší 256 GB model, ktorý minulý rok vypadol z ponuky – iPhone SE sa s ním stával cenovo nedostupný a týchto prevedení sa predalo len minimum.

Taktiež sa môže stať, že Apple vyradí najmenšiu 64 GB verziu a ako základ bude ponúkať atraktívnejšie 128 GB úložisko (rovnako ako v iPhone 13). Pravdepodobnosť na takéto niečo je ale momentálne veľmi nízka.

Fotoaparát by mohol zaznamenať upgrade  

iPhone SE 2. generácieAj keď sa o fotoaparáte v iPhone SE 3. generácie zatiaľ veľa nehovorilo, môžeme predpokladať, že vzhľadom na očakávaný dizajn dostane len jednu šošovku. Práve tá by ale mohla priniesť vylepšenia, ktoré ju posunú na vyššiu úroveň v porovnaní s predchodcom.

Z nášho pohľadu môže mať základný model podobný širokouhlý snímač ako iPhone 12 z roku 2020. Je nepravdepodobné, že by bol foťák odobratý z iPhonu 13 kvôli samotnej veľkosti snímača a taktiež technológii Sensor Shift. Tá sa do iPhonu SE 3. generácia skoro určite nedostane.

Apple by zároveň mohol prepracovať aj prednú Face Time kameru, ktorá by po novom dostala 12 MP rozlíšenie (na miesto 7 MP). Hodil by sa tiež nočný režim, filmový režim alebo fotografické štýly.

Podpora pre 5G pripojenie 

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.Jednou z vecí, na ktorej sa všetky fámy zhodujú je podpora 5G pripojenia. Už v júni 2021 analytik Ming-Chi Kuo hovoril, že iPhone SE 3 bude mať dve veľké inovácie: 5G a lepší procesor.

V októbri japonský blog Macotakara a analytik Ross Young taktiež podporili Kuovu predpoveď, čím nabrala na ešte vyššej relevancii.

Dokonca sa v kuloároch šepká, že nový iPhone SE 3. generácie by mohol vďaka tomuto vylepšeniu zaujať až 1,4 miliardy používateľov s operačným systémom Android. Pochopiteľne však nehovoríme o počte ľudí, ktorí toto zariadenie za konkurenčnú platformu aj reálne vymenia.

Predstavenie a cena 

Haptic Touch na iPhone SE 2 nepodporuje to, čo na ostatných modeloch funguje.
Haptic Touch na iPhone SE 2 nepodporuje to, čo na ostatných modeloch funguje.

Zariadenie bude uvedené 8.marca 2022 – v rámci Keynote Peek Performance. Na nej nám technologický gigant ukáže aj iPad Air 5. generácie a nový iMac s 27″ alebo 32″ displejom s procesorom Apple Silicon.

Čo sa týka ceny, tu neočakávame žiadne veľké zmeny. Aj keď sa v technologickom svete v súvislosti s krízou polovodičov zdražovalo, iPhone SE 3. generácie si pravdepodobne udrží rovnakú cenovku ako iPhone SE 2. generácie. Základnú verziu teda zoženiete od 479,00 € s DPH a cena bude narastať v závislosti od úložiska.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -