Aktuálna situácia na trhu nehrá do karát takmer žiadnemu výrobcovi spotrebnej elektroniky. Ľudia sa pomaly spamätali z pandémie COVID-19 a už nekupujú toľko elektroniky na prácu z domu. Rovnako tak sa vo svete rozmohla vysoká inflácia, ktorá razantným spôsobom zvýšila ceny tovarov. Väčšina výrobcov sa preto pokúša uskromniť a uspokojiť so spomalením predajov. Apple ale evidentne tento problém nemá.

Podľa najnovších informácií, ktoré zverejnil portál Macrumors, mala spoločnosť Apple tesne pred septembrovým vydaním iPhonu 14 zvýšiť objednávky komponentov u svojich dodávateľov. Dôvod na takýto krok je iba jeden a to očakávaný rekordný záujem o pripravované zariadenie. Tento scenár naznačujú aj viacerí analytici.

Apple dominuje s iPhonom 13 vo všetkých rebríčkoch

Apple iPhone 13 Midnight (čierny) v ruke používateľa pri západe slnka
Apple iPhone 13 Midnight (čierny) 2022 – Foto: Unsplash / Tha Nguyen

Už viackrát sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple je v súčasnosti považovaná za jedného z najúspešnejších predajcov smartfónov na zemi.

iPhone 13 kraľuje prakticky všetkým predajným rebríčkom a ďaleko prekonáva svoju konkurenciu. .

A aj keď jeho životnosť skončí už za menej ako mesiac, podľa rôznych správ ho ľudia nakupujú ako na bežiacom páse. Očakáva sa dokonca, že iPhone 13 dosiahne v medziročnom porovnaní s iPhonom 12 silný nárast. Staršia generácia smartfónu sa dá pritom zohnať už aj za sumu na úrovni 605,00 €. Ľudia však preferujú modernejší hardvér.

Silná dôvera v iPhone 14

iPhone 14 Pro v bielej farbe s farebným pozadím na displeji
Zdroj: Madmix

Pravdepodobne aj to je dobrý impulz pre spoločnosť Apple, na základe ktorého môže plne dôverovať nástupcovi. iPhone 14 sa v štyroch samostatných prevedeniach dostane na trhu už koncom septembra, pričom predstavenie má prebehnúť v prvej polovici toho istého mesiaca.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Zariadenie sa bude spoliehať v najvyššej konfigurácii na procesor A16 Bionic, vylepšený až 48 MP fotoaparát, možnosť natáčania videa v rozlíšení 8K či úplne prepracovaný výrez pre Face ID vo vrchnej časti displeja. Po dizajnovej stránke sa novinka nemá zásadným spôsobom líšiť od svojho predchodcu. To si však už môžete pozrieť napríklad v tejto vizualizácii. Plánujete si iPhone 14 kúpiť aj vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -