Aj keď je svet v ekonomickej neistote, spoločnosť Apple dokázala zaznamenať rekordné tržby v druhom kvartáli 2022. Celkový obrat technologického giganta dosiahol 83 miliárd amerických dolárov, čo je medziročne o 2 % viac. Ako píše portál Zdnet, tomuto úspechu do veľkej miery pomohli aj používatelia s operačným systémom Android. Podľa Apple si stále väčšie množstvo ľudí konkurenčnej platformy kupuje nový iPhone, aby si vyskúšalo operačný systém iOS.

Túto informáciu zverejnil priamo generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook počas telefonátu s investormi, ktorý prebehol ešte vo štvrtok. Konkrétne prezradil, že spoločnosť Apple zaznamenala v júli 2022 rekordný počet ľudí, ktorí opustili Android a kúpili si iPhone.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Netreba pri tom zabúdať, že Tim Cook povedal presne toto isté aj v máji 2022, keď spoločnosť Apple zverejnila finančné výsledky za Q1 2022. Zdá sa teda, že ide o dlhodobý trend, ktorý hra technologickému gigantovi do karát.

98 % zákazníkov je s iPhonom dlhodobo spokojných 

samsung iphone apple 2022
Zdroj: PhoneArena

Ku celej veci sa vyjadril aj finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri, ktorý uviedol, že spoločnosť Apple disponuje bezkonkurenčnou lojalitou zo strany zákazníkov, ktorí používajú iPhone. Práve tá dosiahla v posledných mesiacoch vo všetkých geografických oblastiach nové historické maximum.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

O toto zistenie sa postarala spoločnosť 451 Research, ktorá uviedla, že dlhodobá spokojnosť zákazníkov s iPhonom sa pohybuje na úrovni 98 %. V júni 2022 malo Apple podľa Maestriho zaznamenať rekordný počet zákazníkov, ktorí prešli na iný typ telefónu, s výrazným dvojciferným medziročným rastom.

Kde sa berú ľudia, ktorí opúšťajú Android a prechádzajú na iPhone? 

Android smartfón a pokazený zelený android panáčik
Unsplash / Đức Trịnh (úprava redakcie)

Ku tejto téme sa opäť vyjadril CEO Apple Tim Cook, ktorá vysvetlil, že spoločnosť Apple pokračuje v rozširovaní svojho pôsobiska vo významných geografických oblastiach, kde je veľmi nízka penetrácia iPhonu. Medzi krajiny, o ktorých Cook hovorí, patrí napríklad Indonézia, Vietnam či India.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Spoločnosť Apple sa bude snažiť udržiavať najvyššiu možnú spokojnosť s jej produktami aj naďalej. Koniec koncov, práve to je dôvod, pre ktorý je taká úspešná. Dajte nám vedieť do komentára, či ste aj vy prešli na iPhone s úplne inej platformy. Ak áno, aké zariadenie ste používali predtým, a ako ste s touto zmenou spokojní?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -