Apple každým rokom posúva hranice schopností svojich zariadení na novú úroveň. Nedávno predstavený iPhone 14 nebol výnimkou a preniesol možnosť natáčania videa do 4K Cinematic režimu, ktorý je doslova famózny.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant zadnú kameru obohatil aj o akčný režim, ktorý využíva stabilizáciu senzora a vďaka softvérovým vylepšeniam prináša zábery, ktoré vyzerajú tak, ako by bol pri nich použitý gimbal (stabilizátor).

Čo to ale znamená pre bežného človeka? Popravde skoro nič. Tieto benefity čiastočne využijete len vtedy, keď budete na Instagram natáčať pekný 24-hodinový príbeh alebo zachytávať atmosféru pláže, mesta či kaviarne z vašej rodinnej dovolenky.

Ak sa ale iPhone 14 Pro / 14 Pro Max dostane do rúk profesionálnemu kameramanovi, výsledok môže byť skoro neuveriteľný. Existujúcim dôkazom je aj video na platforme YouTube, o ktoré sa postaral Joey Helms.

Autor videa vám ukáže, ako ho natočil 

Snímok má len niečo cez dve minúty, no po ich zhliadnutí pochopíte, prečo sa o iPhone hovorí, ako o smartfóne s najlepšou kamerou na svete. Nejde len o bohaté možnosti viacerých režimov, o ktorých sa dozviete viac v tomto článku.

Ide aj o kvalitu snímača, dokonalé softvérové vyladenie a samozrejme talent autora. Kombinácia týchto faktorov spoločne vytvorila dychberúce dielo z ulíc amerického Chicaga, ktoré vás posadí na zadok.

A pokiaľ vás zaujíma, ako sa takéto profesionálne video dá natočiť na iPhone, Joey vám to ochotne ukáže v druhom príspevku na YouTube (nájdete ho nižšie), v ktorom sa podrobne venuje všetkým postupom a príslušenstvu, ktoré počas natáčania používal.

Na záver nám nezabudnite dať vedieť do komentára, ako sa vám video páčilo. Za nás pôsobí úplne rovnako, akoby vzniklo na profesionálnu kameru za tisíce eur. Veríme, že budete mať podobný názor…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  480fps? Pre MediaTek žiaden problém!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -