Petr Mára je jeden z ľudí, ktorí má v Českej republike asi najlepší prehľad o spoločnosti Apple, jej produktoch a samozrejme všetkom, čo sa okolo nej točí. Na svojom YouTube kanáli pravidelne prispieva videami, v ktorých nám objasňuje rôzne témy. Dnes sa vyjadril ku „kauze“ Apple vs. FBI.

Petr Mára hovorí o boji FBI proti Apple

Len nedávno sme vás informovali o pomerne pozitívnom a veľmi zaujímavom videu, v ktorom Petr Mára rozbaľuje najnovší Mac Pro a Apple Pro Display XDR. Dnes tu máme ale omnoho vážnejšiu tému, ktorá sa tiahne so spoločnosťou Apple prakticky už od začiatku roka 2020.

- Reklama -

Je to kauza „FBI vs. Apple“. Vyšetrovatelia chcú po jablkovej spoločnosti, aby odomkla dva iPhony teroristického útočníka na Floride. V Cupertine majú ale jasné stanovisko v tejto veci a hovoria nie! Orgánom činným v trestnom konaní už poskytli všeky dáta, ktoré len mohli (z iCloudu).

Komentár: Prečo by Apple nemalo pre FBI v žiadnom prípade odomykať iPhone teroristu.
Petr Mára hovorí o boji FBI proti Apple. Pozrite si nové video!

Nie je to po prvý krát

Celé to nadväzuje na veľmi podobný prípad z roku 2016, kedy sa stalo v podstate to isté, ale s iPhonom 5C. Tento rok sa stala z kauzy tak ostro sledovaná situácia, že do nej stihol prispieť aj americký prezident Donald Trump, ktorý tiež žiada Apple o pomoc v objasnení tohto prípadu.

Aby toho nebolo málo, firmu vyzýval aj generálny prokurátor krajiny, William Barr. Hoci išlo o pomerne slušný tlak, Apple odolalo a stále trvá na svojom stanovisku, v ktorom tvrdí, že iPhone odomknúť nevie a ani nechce.

Celá kauza zatiaľ ničomu nepomohla, len ju môže sledovať celý svet. FBI síce medzičasom preukázala, že zabezpečenie iPhonu nie je 100% a dokáže sa do niektorých zariadení dostať, ale napriek tomu ešte stále neodomkla telefón, ktorý patril práve spomínanému strelcovi z Floridy a pri ktorom žiada pomoc. Odporúčame vám pozrieť si názor odborníka Petra Máru, ktorý nám to objasnil vo svojom novom a krátkom videu. Na ktorej strane stojíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.